Polityka prywatności

Print Friendly, PDF & Email

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej: RODO) informujemy, iż:

1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo (zwany dalej: PODR w Szepietowie).

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w PODR w Szepietowie możliwy jest pod numerem tel. 86 275 8905 lub adresem e-mail: edeptula@odr-szepietowo.pl.

3) Jakie dane są gromadzone?

Korzystający z naszych serwisów pozostają anonimowi tak długo, aż sami nie zdecydują inaczej. Wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w Internecie informacje zawarte w logach systemowych (np. adres IP) są przez PODR w Szepietowie wykorzystywane w celach technicznych, związanych z administracją i wyświetlaniem strony. Poza tym adresy IP są wykorzystywane do zbierania ogólnych, statystycznych informacji. Informacje podane w formularzu są wykorzystywane przez PODR w Szepietowie do niezbędnych kontaktów z użytkownikami strony oraz dane zawarte w wysyłanej do nas wiadomości e-mail. Na naszej stronie używamy technologii takich jak: pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu ułatwienia korzystania ze strony. Dane będą przetwarzane do czasu posiadania udzielonej zgody.

4) Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do wyświetlenia informacji na stronie, zapamiętania ustawień, zestawieniu statystyk.

5) Mają Państwo prawo żądania od administratora dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Mają Państwo prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzasadnione jest, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

6) W jaki sposób chronione są informacje? Formularz wypełniany przez użytkownika realizowany jest za pomocą szyfrowanego protokołu transmisji danych.

7) Państwa dane osobowe, co do zasady nie są przekazywane poza obszar EOG. PODR w Szepietowie nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych podmiotom trzecim, chyba że będzie tego wymagało wykonanie umowy z PODR w Szepietowie. Dane zostaną przekazane w celu i w zakresie koniecznym do prawidłowego i należytego wykonania zawartej przez Państwa z PODR w Szepietowie umowy, oraz zostaną Państwo o tym fakcie powiadomieni. PODR w Szepietowie może przekazać Państwa dane związane z wyświetlaniem strony do usługi Google Analytics.

8) Wyrażenie zgody jest dobrowolne i w każdej chwili można ją wycofać.

O czym piszemy w najnowszych „Wiadomościach Rolniczych”? – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

O czym piszemy w najnowszych „Wiadomościach Rolniczych”?


Print Friendly, PDF & Email

W czerwcowym wydaniu przedstawiamy Agatę i Cezarego Kosińskich – Mistrzów Krajowych Agroligi 2019 w kategorii rolnicy oraz firmę SaMASZ Sp. z o.o. – Krajowych Wicemistrzów w kategorii firmy. Zapraszamy do przeczytania relacji z Gali podsumowującej konkurs Agroliga 2019 roku, która odbyła się na początku czerwca w Warszawie. Zdobycie najwyższych lokat w tak prestiżowym konkursie jakim jest Agroliga to efekt pracy i zaangażowania w rozwój polskiego rolnictwa. Naszym zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszego rozwoju i sukcesów.

Naszych Czytelników chcemy zainteresować nową, internetową formą promocji i sprzedaży produktów i surowców rolniczych. Wszystkim zainteresowanym sprzedażą lub zakupem polecamy podlaski e-bazarek. Znajdziecie go na stronie www.podlaskiebazarek.pl – więcej na temat zasad funkcjonowania e-bazarku przeczytacie w artykule Ryszarda Żochowskiego.

Hodowców bydła mlecznego zapewne zainteresuje artykuł dotyczący zapaleń wymion i podwyższonych komórek somatycznych, a także tekst o zapobieganiu stresowi cieplnemu u zwierząt.

Program „Czyste powietrze” ruszył w nowej odsłonie 15 maja 2020 r. Jedną ze zmian jest uproszczenie procedur, co w znacznym stopniu umożliwi szybsze otrzymanie zwrotu pieniędzy. Wypełnienie wniosku będzie zajmować znacznie mniej czasu i ograniczy się do złożenia niezbędnych załączników. To dobra wiadomość dla osób zainteresowanych wymianą przestarzałych kotłów i ociepleniem domów. Więcej na ten temat w artykule „Łatwiej o pieniądze z programu „Czyste powietrze”.

Ponadto piszemy o rolnictwie precyzyjnym, zakładaniu pasieki, zatrudnianiu pracowników sezonowych w czasie epidemii, zużyciu nawozów w województwie podlaskim w 2019 roku. Proponujemy też przepisy na pyszne letnie dania i  truskawkowe desery.

To tylko niektóre tematy, które polecamy Waszej uwadze. Zachęcamy do kontaktu z redakcją – podzielcie się swoim osiągnięciami i pomysłami. Czekamy także na przepisy kulinarne – najciekawsze opublikujemy na łamach „Wiadomości Rolniczych”.

Życzę miłej lektury

Anna Fatyga

Redaktor Naczelna