Polityka prywatności

Print Friendly, PDF & Email

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej: RODO) informujemy, iż:

1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo (zwany dalej: PODR w Szepietowie).

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w PODR w Szepietowie możliwy jest pod numerem tel. 86 275 8905 lub adresem e-mail: edeptula@odr-szepietowo.pl.

3) Jakie dane są gromadzone?

Korzystający z naszych serwisów pozostają anonimowi tak długo, aż sami nie zdecydują inaczej. Wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w Internecie informacje zawarte w logach systemowych (np. adres IP) są przez PODR w Szepietowie wykorzystywane w celach technicznych, związanych z administracją i wyświetlaniem strony. Poza tym adresy IP są wykorzystywane do zbierania ogólnych, statystycznych informacji. Informacje podane w formularzu są wykorzystywane przez PODR w Szepietowie do niezbędnych kontaktów z użytkownikami strony oraz dane zawarte w wysyłanej do nas wiadomości e-mail. Na naszej stronie używamy technologii takich jak: pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu ułatwienia korzystania ze strony. Dane będą przetwarzane do czasu posiadania udzielonej zgody.

4) Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do wyświetlenia informacji na stronie, zapamiętania ustawień, zestawieniu statystyk.

5) Mają Państwo prawo żądania od administratora dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Mają Państwo prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzasadnione jest, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

6) W jaki sposób chronione są informacje? Formularz wypełniany przez użytkownika realizowany jest za pomocą szyfrowanego protokołu transmisji danych.

7) Państwa dane osobowe, co do zasady nie są przekazywane poza obszar EOG. PODR w Szepietowie nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych podmiotom trzecim, chyba że będzie tego wymagało wykonanie umowy z PODR w Szepietowie. Dane zostaną przekazane w celu i w zakresie koniecznym do prawidłowego i należytego wykonania zawartej przez Państwa z PODR w Szepietowie umowy, oraz zostaną Państwo o tym fakcie powiadomieni. PODR w Szepietowie może przekazać Państwa dane związane z wyświetlaniem strony do usługi Google Analytics.

8) Wyrażenie zgody jest dobrowolne i w każdej chwili można ją wycofać.

O czym piszemy w lutowych „Wiadomościach Rolniczych”? – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

O czym piszemy w lutowych „Wiadomościach Rolniczych”?


Print Friendly, PDF & Email

Czy wiecie jak chronić zasoby wodne w rolnictwie? Może szukacie informacji na temat wsparcia zadłużonych gospodarstw? A może interesuje Was plonowanie jęczmienia jarego w warunkach województwa podlaskiego? Czy można zrezygnować z VAT i wrócić na ryczałt? – na wszystkie pytania znajdziecie odpowiedzi w lutowym wydaniu „Wiadomości Rolniczych”. Nasi specjaliści, w przejrzysty sposób wyjaśniają nurtujące Was pytania.

Warto też przypomnieć sobie zasady dolistnego dokarmiania siarką i borem rzepaku ozimego oraz wiosennego nawożenia zbóż ozimych. Piszemy o gryce i seradeli – które kiedyś królowały na naszych polach, a o których nieco zapomnieliśmy. Zwróćcie uwagę na artykuł dotyczący pszczelego biznesu – może zdecydujecie się na założenie chociaż małej pasieki? A jeśli już mowa o biznesie to może zainteresuje Was zamieszczenie ofert kupna-sprzedaży nie tylko w „Wiadomościach Rolniczych”, ale także na platformie ineternetowej: podlaskiebazarek.pl. O zasadach i korzyściach zamieszczania ofert przeczytacie w artykule Jarosława Turkowicza.

Czy wiecie jak pachnie lawenda? Czy jej uprawa może być źródłem dochodu i spełnieniem życiowych planów? – o tym przeczytacie w artykule „Lawendowy Staw”. Jak w każdym wydaniu zamieszczamy sprawdzone przepisy kulinarne – tym razem są to potrawy i wypieki na karnawałowe. Z powodu pandemii nie uczestniczymy w hucznych karnawałowych zabawach, więc tym bardziej warto przygotować coś pysznego, aby choć w małym stopniu podkreślić ten wyjątkowy czas.

Zachęcam do kontaktu z redakcją i życzę miłej lektury.

Anna Fatyga

Redaktor Naczelna