Polityka prywatności

Print Friendly, PDF & Email

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej: RODO) informujemy, iż:

1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo (zwany dalej: PODR w Szepietowie).

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w PODR w Szepietowie możliwy jest pod numerem tel. 86 275 8905 lub adresem e-mail: edeptula@odr-szepietowo.pl.

3) Jakie dane są gromadzone?

Korzystający z naszych serwisów pozostają anonimowi tak długo, aż sami nie zdecydują inaczej. Wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w Internecie informacje zawarte w logach systemowych (np. adres IP) są przez PODR w Szepietowie wykorzystywane w celach technicznych, związanych z administracją i wyświetlaniem strony. Poza tym adresy IP są wykorzystywane do zbierania ogólnych, statystycznych informacji. Informacje podane w formularzu są wykorzystywane przez PODR w Szepietowie do niezbędnych kontaktów z użytkownikami strony oraz dane zawarte w wysyłanej do nas wiadomości e-mail. Na naszej stronie używamy technologii takich jak: pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu ułatwienia korzystania ze strony. Dane będą przetwarzane do czasu posiadania udzielonej zgody.

4) Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do wyświetlenia informacji na stronie, zapamiętania ustawień, zestawieniu statystyk.

5) Mają Państwo prawo żądania od administratora dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Mają Państwo prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzasadnione jest, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

6) W jaki sposób chronione są informacje? Formularz wypełniany przez użytkownika realizowany jest za pomocą szyfrowanego protokołu transmisji danych.

7) Państwa dane osobowe, co do zasady nie są przekazywane poza obszar EOG. PODR w Szepietowie nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych podmiotom trzecim, chyba że będzie tego wymagało wykonanie umowy z PODR w Szepietowie. Dane zostaną przekazane w celu i w zakresie koniecznym do prawidłowego i należytego wykonania zawartej przez Państwa z PODR w Szepietowie umowy, oraz zostaną Państwo o tym fakcie powiadomieni. PODR w Szepietowie może przekazać Państwa dane związane z wyświetlaniem strony do usługi Google Analytics.

8) Wyrażenie zgody jest dobrowolne i w każdej chwili można ją wycofać.

O czym piszemy w majowym wydaniu „Wiadomości Rolniczych”? – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

O czym piszemy w majowym wydaniu „Wiadomości Rolniczych”?


Print Friendly, PDF & Email

Zachęcamy do przeczytania relacji z Wiosennych Targów Ogrodniczych, które odbyły się w połowie kwietnia w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Tłumy zwiedzających i rekordowa liczba wystawców to bilans tegorocznych targów. Przypominamy, że kolejne targi połączone z Regionalną Wystawą Zwierząt Hodowlanych odbędą się tradycyjnie w ostatni weekend czerwca – już dziś warto zarezerwować pobyt w Szepietowie.

Ponadto w numerze przypominamy, że rolnicy, którzy ponieśli w gospodarstwach straty spowodowane klęskami żywiołowymi, bądź wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń mogą ubiegać się o przyznanie pomocy na inwestycje mające na celu odtworzenie produkcji rolnej. Nabór wniosków trwa do 28 czerwca 2019 r. – więcej na ten temat na stronie 18.

Warto też przeczytać o zawodowych sukcesach podlaskich rolników. Poznajcie Annę i Piotra Brulińskich z Łuniewa Małego w gminie Klukowo, których gospodarstwo zostało zgłoszone do konkursu WWF na „Rolnika Roku Regionu Morza Bałtyckiego 2019”. Polecam również wywiad z Małgorzatą i Krzysztofem Wojtachami, właścicielami masarni „Biebrzańskie Smaki”, którzy opowiedzą jak wytwarza się zdrowe produkty i zdobywa się uznanie klientów.

Wszystkich sympatyków bocianów chcących poznać  ich zwyczaje i ciekawostki z życia zapraszamy do przeczytania artykułu Jacka Karczewskiego pt. „Wspólny dom”.

Warto też przeczytać o właściwościach topinamburu i wypróbować przepisy naszych Czytelniczek. Mamy nadzieję, że po lekturze artykułu „Drugie życie starych przedmiotów” wykorzystacie pomysły Barbary Szeląg na aranżację własnego ogrodu.

To tylko wybrane tematy, które polecam Waszej uwadze.

Zachęcam do lektury

Anna Fatyga

Redaktor naczelna