Polityka prywatności

Print Friendly, PDF & Email

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej: RODO) informujemy, iż:

1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo (zwany dalej: PODR w Szepietowie).

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w PODR w Szepietowie możliwy jest pod numerem tel. 86 275 8905 lub adresem e-mail: edeptula@odr-szepietowo.pl.

3) Jakie dane są gromadzone?

Korzystający z naszych serwisów pozostają anonimowi tak długo, aż sami nie zdecydują inaczej. Wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w Internecie informacje zawarte w logach systemowych (np. adres IP) są przez PODR w Szepietowie wykorzystywane w celach technicznych, związanych z administracją i wyświetlaniem strony. Poza tym adresy IP są wykorzystywane do zbierania ogólnych, statystycznych informacji. Informacje podane w formularzu są wykorzystywane przez PODR w Szepietowie do niezbędnych kontaktów z użytkownikami strony oraz dane zawarte w wysyłanej do nas wiadomości e-mail. Na naszej stronie używamy technologii takich jak: pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu ułatwienia korzystania ze strony. Dane będą przetwarzane do czasu posiadania udzielonej zgody.

4) Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do wyświetlenia informacji na stronie, zapamiętania ustawień, zestawieniu statystyk.

5) Mają Państwo prawo żądania od administratora dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Mają Państwo prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzasadnione jest, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

6) W jaki sposób chronione są informacje? Formularz wypełniany przez użytkownika realizowany jest za pomocą szyfrowanego protokołu transmisji danych.

7) Państwa dane osobowe, co do zasady nie są przekazywane poza obszar EOG. PODR w Szepietowie nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych podmiotom trzecim, chyba że będzie tego wymagało wykonanie umowy z PODR w Szepietowie. Dane zostaną przekazane w celu i w zakresie koniecznym do prawidłowego i należytego wykonania zawartej przez Państwa z PODR w Szepietowie umowy, oraz zostaną Państwo o tym fakcie powiadomieni. PODR w Szepietowie może przekazać Państwa dane związane z wyświetlaniem strony do usługi Google Analytics.

8) Wyrażenie zgody jest dobrowolne i w każdej chwili można ją wycofać.

Niedługo poznamy Krajowych Mistrzów Agroligi 2015 – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

Niedługo poznamy Krajowych Mistrzów Agroligi 2015


Print Friendly, PDF & Email

Komisja konkursowa zakończyła wizytację gospodarstw Mistrzów wojewódzkich w całej Polsce. Podlasie odwiedziła 9 styczna 2016 roku. Powiat siemiatycki gościł liczną grupę Mistrzów Agroligi z poprzednich lat, którzy tworzą skład komisji konkursowej. Oceniają i wyłaniają najlepszego spośród najlepszych. Z taką formułą konkursu zmierzyli się Anna i Sylwester Jaszczołtowie z gminy Grodzisk – Mistrzowie Podlaskiej Agroligi 2015.

agroliga jaszczolt1

Rolnicy wraz z rodziną witają przybyłych gości z Polski oraz przedstawicieli samorządów lokalnych.

Gospodarstwo Sylwestra i Anny Jaszczołt słynie z największej produkcji mleka w okolicy. Zasoby ziemi użytkowanej rolniczo wynoszą 236 ha i systematycznie wzrastają. Rolnicy są prekursorami wielkostadnego chowu i hodowli bydła mlecznego na terenie Południowego Podlasia. Obecnie produkcja mleka wynosi ponad 1,67 mln litrów rocznie. Średnia wydajność mleczna w granicach 9200 l/szt. Utrzymuje się 360 sztuk bydła, a stado podstawowe liczy 180 krów. Od początku gospodarowania wprowadzano nowości do procesu produkcyjnego i realizowano innowacyjne projekty. Umiejętnie wykorzystano wsparcia z funduszy krajowych i unijnych, dzięki temu prezentowany jest wysoki standard gospodarstwa. Dodatkowo podjęto działalność pozarolniczą, którą ukierunkowano na wspomaganie produkcji roślinnej.
Niezwykła pracowitość, aktywność i zaangażowanie sprawiają, że Państwo Jaszczołtowie odnosili sukcesy w konkursach. W 2010 roku wygrali “VI Mleczne Mistrzostwa Polski”, w 2012 roku zajęli II miejsce w konkursie “Innowacyjny Młody Rolnik”.
Układ przestrzenny gospodarstwa jest bardzo nowoczesny, zadbany, zgodny z dobrą praktyką rolniczą. Część mieszkalna jest oddzielona od części produkcyjnej, stwarzając przez to dogodne warunki pracy, bezpieczeństwo i higienę pracy.
Oprócz pracy zawodowej – rolniczej, gospodarze znajdują czas na swoje pasje i uzdolnienia: kulinarne – Anny i muzyczne – Sylwestra.

Przypominamy uczestników Podlaskiej Agroligi 2015

Konkurs Agroliga organizowany jest na szczeblu wojewódzkim przez Ośrodki Doradztwa Rolniczego, zaś na szczeblu krajowym – przez Redakcję Audycji Rolnych Programu 1 TVP S.A. we współpracy ze Stowarzyszeniem AgroBiznesKlub. Tradycyjny patronat pełnią: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Prezes ARiMR i Prezes ARR. Celem konkursu jest wyłonienie Mistrzów Krajowych AgroLigi w kategoriach: Rolnicy i Firmy.

W 2014 roku Grażyna i Dariusz Putkowscy z Rotek gmina Drohiczyn zostali nominowani do reprezentowania województwa podlaskiego na forum Polski. Znaleźli  się w czołówce nagrodzonych. W ogrodach Pałacu Prezydenckiego w Warszawie na uroczystym spotkaniu odebrali puchar i gratulacje z rąk Prezydenta Bronisława Komorowskiego.

agroliga jaszolt2

agrolig jaszczolt3

agroliga jaszolt4

Anna Szeryńska