Polityka prywatności

Print Friendly, PDF & Email

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej: RODO) informujemy, iż:

1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo (zwany dalej: PODR w Szepietowie).

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w PODR w Szepietowie możliwy jest pod numerem tel. 86 275 8905 lub adresem e-mail: edeptula@odr-szepietowo.pl.

3) Jakie dane są gromadzone?

Korzystający z naszych serwisów pozostają anonimowi tak długo, aż sami nie zdecydują inaczej. Wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w Internecie informacje zawarte w logach systemowych (np. adres IP) są przez PODR w Szepietowie wykorzystywane w celach technicznych, związanych z administracją i wyświetlaniem strony. Poza tym adresy IP są wykorzystywane do zbierania ogólnych, statystycznych informacji. Informacje podane w formularzu są wykorzystywane przez PODR w Szepietowie do niezbędnych kontaktów z użytkownikami strony oraz dane zawarte w wysyłanej do nas wiadomości e-mail. Na naszej stronie używamy technologii takich jak: pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu ułatwienia korzystania ze strony. Dane będą przetwarzane do czasu posiadania udzielonej zgody.

4) Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do wyświetlenia informacji na stronie, zapamiętania ustawień, zestawieniu statystyk.

5) Mają Państwo prawo żądania od administratora dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Mają Państwo prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzasadnione jest, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

6) W jaki sposób chronione są informacje? Formularz wypełniany przez użytkownika realizowany jest za pomocą szyfrowanego protokołu transmisji danych.

7) Państwa dane osobowe, co do zasady nie są przekazywane poza obszar EOG. PODR w Szepietowie nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych podmiotom trzecim, chyba że będzie tego wymagało wykonanie umowy z PODR w Szepietowie. Dane zostaną przekazane w celu i w zakresie koniecznym do prawidłowego i należytego wykonania zawartej przez Państwa z PODR w Szepietowie umowy, oraz zostaną Państwo o tym fakcie powiadomieni. PODR w Szepietowie może przekazać Państwa dane związane z wyświetlaniem strony do usługi Google Analytics.

8) Wyrażenie zgody jest dobrowolne i w każdej chwili można ją wycofać.

Mleczarnia ,,Spomlek” nagradza swoich najlepszych dostawców mleka – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

Mleczarnia ,,Spomlek” nagradza swoich najlepszych dostawców mleka


Print Friendly, PDF & Email

Mleczarnia ,,Spomlek” z Radzynia Podlaskiego, jak co roku, nagrodziła swoich najlepszych dostawców za miniony 2018 rok. W czołówce znaleźli się Mistrzowie Agroligi 2015-  rolnicy z woj. podlaskiego.

Podlascy rolnicy-  Anna i Sylwester Jaszczołtowie z miejscowości Jaszczołty w Gminie Grodzisk, powiat siemiatycki stanęli na szczycie najlepszych dostawców mleka w kategorii gospodarstwa duże (powyżej 360 tys. litrów mleka) w konkursie Gospodarstwo Roku 2018, organizowanego przez Spółdzielczą Mleczarnię ,,Spomlek” w Radzyniu Podlaskim. Zwycięzcy trzech kategorii (gospodarstwo małe – produkujące  od  50  tys. do  200  tys. litrów mleka rocznie, gospodarstwo średnie – do 360 tys. l rocznie oraz gospodarstwo duże – powyżej 360 tys. litrów mleka) uhonorowani zostali nagrodami, w tym nowoczesnymi samochodami marki Hyundai KONA.

Konkurs trwał 12 miesięcy. Dostawcy poddani zostali bardzo ścisłej ocenie według ustalonych kryteriów: jakość mikrobiologiczna i chemiczna surowca, wydajność mleka na podstawie oceny wartości użytkowej bydła, wielkość zakupu towarów z magazynu rolnego ,,Spomlek” w przeliczeniu na 1 litr mleka dostarczonego do Spółdzielni, jak również staż dostaw do Mleczarni.

Spośród grona 1200 uczestników, którzy przystąpili do konkursu zwycięzcami i zdobywcami nagrody głównej zostali:

  • Gospodarstwo duże: Anna i Sylwester Jaszczołt z Jaszczołtów (woj. podlaskie)
  • Gospodarstwo średnie: Halina i Marian Wierzchowscy z Żyłek (woj. lubelskie)
  • Gospodarstwo małe: Mieczysława i Jan Tylka z Tokarni (woj. podkarpackie)

Podczas gali konkursowej Prezes Spółdzielczej Mleczarni Spomlek Edward Bajko podkreślił, że organizowany konkurs ,,Gospodarstwo Roku” to forma podziękowania za wieloletnią pracę oraz zaangażowanie producentów.  Cieszy to, że z roku na rok obserwuje się, jak współpracujące z zakładem gospodarstwa pięknieją, jak zmieniają swój wizerunek. Są w coraz większym stopniu zmodernizowane i zaawansowane technologicznie. Udowadniają, że pod względem jakości i wydajności surowca oraz postępu technicznego reprezentują najwyższy, europejski poziom.

Anna Szeryńska

kierownik PZDR w Siemiatyczach