Polityka prywatności

Print Friendly, PDF & Email

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej: RODO) informujemy, iż:

1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo (zwany dalej: PODR w Szepietowie).

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w PODR w Szepietowie możliwy jest pod numerem tel. 86 275 8905 lub adresem e-mail: edeptula@odr-szepietowo.pl.

3) Jakie dane są gromadzone?

Korzystający z naszych serwisów pozostają anonimowi tak długo, aż sami nie zdecydują inaczej. Wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w Internecie informacje zawarte w logach systemowych (np. adres IP) są przez PODR w Szepietowie wykorzystywane w celach technicznych, związanych z administracją i wyświetlaniem strony. Poza tym adresy IP są wykorzystywane do zbierania ogólnych, statystycznych informacji. Informacje podane w formularzu są wykorzystywane przez PODR w Szepietowie do niezbędnych kontaktów z użytkownikami strony oraz dane zawarte w wysyłanej do nas wiadomości e-mail. Na naszej stronie używamy technologii takich jak: pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu ułatwienia korzystania ze strony. Dane będą przetwarzane do czasu posiadania udzielonej zgody.

4) Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do wyświetlenia informacji na stronie, zapamiętania ustawień, zestawieniu statystyk.

5) Mają Państwo prawo żądania od administratora dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Mają Państwo prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzasadnione jest, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

6) W jaki sposób chronione są informacje? Formularz wypełniany przez użytkownika realizowany jest za pomocą szyfrowanego protokołu transmisji danych.

7) Państwa dane osobowe, co do zasady nie są przekazywane poza obszar EOG. PODR w Szepietowie nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych podmiotom trzecim, chyba że będzie tego wymagało wykonanie umowy z PODR w Szepietowie. Dane zostaną przekazane w celu i w zakresie koniecznym do prawidłowego i należytego wykonania zawartej przez Państwa z PODR w Szepietowie umowy, oraz zostaną Państwo o tym fakcie powiadomieni. PODR w Szepietowie może przekazać Państwa dane związane z wyświetlaniem strony do usługi Google Analytics.

8) Wyrażenie zgody jest dobrowolne i w każdej chwili można ją wycofać.

Marchewka prosto od znajomego rolnika – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

Marchewka prosto od znajomego rolnika


Print Friendly, PDF & Email

Zapraszamy rolników produkujących żywność ekologiczną, przedstawicieli organizacji i ruchów konsumenckich, przedstawicieli mediów i innych zainteresowanych „krótkimi łańcuchami” dostaw żywności na spotkanie z pomysłodawcami „Paczki od rolnika”, które odbędzie się 25 czerwca 2014 r. o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1 w Białymstoku. Wstęp wolny.

Marchewka i inne produkty żywnościowe wysokiej jakości np. produkowane metodami ekologicznymi trafiają bezpośrednio od rolników do konsumentów. Bez zbędnych pośredników, magazynów, konserwantów i marż handlowych. Dodatkowo konsumenci znają producentów i warunki w jakich to co zjadają było wytwarzane. Czy to możliwe – tak. Przykładem jest funkcjonująca w województwie małopolskim „Paczka od rolnika”

Organizatorami spotkania z pomysłodawcami „Paczki od rolnika” i dyskusji o możliwości wdrożenia podobnych projektów w naszym województwie są: Sekretariat Regionalny KSOW w Województwie Podlaskim i Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

Małopolska „Paczka od rolnika” jest przykładem sprzedaży bezpośredniej żywności wysokiej jakości. Rolnik, wytwórca produktów rolnych, zajmuje się jednocześnie ich dystrybucją. Eliminuje się pośredników i anonimowość źródła pochodzenia produktu. Grupa rolników zrzeszająca gospodarstwa produkujące zgodnie z wymogami rolnictwa ekologicznego sprzedaje swoje produkty, owoce i warzywa poprzez własną stronę internetową (dostawa kurierska) lub bezpośrednio dostarczają do odbiorców, głównie w Krakowie. W województwie małopolskim pomysł okazał się bardzo trafny i udany. Rolnicy dostają godziwe wynagrodzenie za swoje produkty, a konsumenci otrzymują świeże „zdrowe” warzywa. Na stronie internetowej www.odrolnika.pl zarejestrowanych jest 1200 odbiorców.

Idea „wiem dla kogo produkuję z jednej strony i od kogo i co kupuję (w jakich warunkach było produkowane) z drugiej”, którą chcemy urzeczywistnić w naszym województwie opiera się na następujących przesłankach:

  • wielu konsumentów z różnych względów poszukuje świeżych produktów żywnościowych nie tylko z oficjalnym certyfikatem jakości, ale i od znajomego producenta. Chce mieć możliwość nieskrępowanej kontroli na każdym etapie ich wytwarzania i przetwarzania. Gotowi są za taką żywność więcej zapłacić;
  • wielu producentów (zwłaszcza w mniejszych gospodarstwach rolnych) chce takie produkty wytwarzać i dostarczać je konkretnym konsumentom;
  • konsument i producent muszą się ze sobą spotkać i porozumieć.

W czasie seminarium zaprezentowana zostanie również strona internetowa promująca produkty żywnościowe i potrawy z województwa podlaskiego www.produkty.wrotapodlasia.pl. Strona może być początkiem przyszłego portalu wspierającego ideę kupowania produktów żywnościowych „prosto ze wsi”.

Bozena Pruszyńska