Polityka prywatności

Print Friendly, PDF & Email

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej: RODO) informujemy, iż:

1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo (zwany dalej: PODR w Szepietowie).

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w PODR w Szepietowie możliwy jest pod numerem tel. 86 275 8905 lub adresem e-mail: edeptula@odr-szepietowo.pl.

3) Jakie dane są gromadzone?

Korzystający z naszych serwisów pozostają anonimowi tak długo, aż sami nie zdecydują inaczej. Wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w Internecie informacje zawarte w logach systemowych (np. adres IP) są przez PODR w Szepietowie wykorzystywane w celach technicznych, związanych z administracją i wyświetlaniem strony. Poza tym adresy IP są wykorzystywane do zbierania ogólnych, statystycznych informacji. Informacje podane w formularzu są wykorzystywane przez PODR w Szepietowie do niezbędnych kontaktów z użytkownikami strony oraz dane zawarte w wysyłanej do nas wiadomości e-mail. Na naszej stronie używamy technologii takich jak: pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu ułatwienia korzystania ze strony. Dane będą przetwarzane do czasu posiadania udzielonej zgody.

4) Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do wyświetlenia informacji na stronie, zapamiętania ustawień, zestawieniu statystyk.

5) Mają Państwo prawo żądania od administratora dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Mają Państwo prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzasadnione jest, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

6) W jaki sposób chronione są informacje? Formularz wypełniany przez użytkownika realizowany jest za pomocą szyfrowanego protokołu transmisji danych.

7) Państwa dane osobowe, co do zasady nie są przekazywane poza obszar EOG. PODR w Szepietowie nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych podmiotom trzecim, chyba że będzie tego wymagało wykonanie umowy z PODR w Szepietowie. Dane zostaną przekazane w celu i w zakresie koniecznym do prawidłowego i należytego wykonania zawartej przez Państwa z PODR w Szepietowie umowy, oraz zostaną Państwo o tym fakcie powiadomieni. PODR w Szepietowie może przekazać Państwa dane związane z wyświetlaniem strony do usługi Google Analytics.

8) Wyrażenie zgody jest dobrowolne i w każdej chwili można ją wycofać.

Mamy sztandar – symbol tożsamości i jedności – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

Mamy sztandar – symbol tożsamości i jedności


Print Friendly, PDF & Email

Dzień 18 września 2013 r. zapisał się w szczególny sposób w historii Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, tego dnia otrzymał sztandar. Uroczyste nadanie sztandaru to główny akcent tegorocznych obchodów Jubileuszu 65-lecia Ośrodka.

 

Ceremonię rozpoczęło nabożeństwo w Kościele pw. św. Anny w Dąbrówce Kościelnej, w czasie którego biskup łomżyński Janusz Stepnowski dokonał aktu poświęcenia sztandaru.

Oficjalnegoaktu przekazania sztandaru dokonał Mieczysław Kazimierz Baszko wicemarszałek województwa podlaskiego.

Przedstawiciel Komitetu Fundatorów Krzysztof Radziszewski, prezes zarządu Spółdzielczego Banku Rozwoju, wręczył akt nadania sztandaru Janowi Zalewskiemu dyrektorowi PODR w Szepietowie.

 

Wszyscy fundatorzy dokonali symbolicznego aktu wbicia gwoździ w drzewiec sztandaru. Zofia Szalczyk podsekretarz stanu w MRiRW, jako pierwsza dokonała pamiątkowego wbicia gwoźdźca.

Prezentacja sztandaru

Kolorystyka sztandaru koncentruje się na dwóch barwach. Jest to czerwień i ecru. Czerwień od najdawniejszych kultur była kolorem przywodzącym na myśl ogień, żywotne siły i moc. Dziś jest też symbolem radości, energii życia, zapału, piękna i dobra, ale jest to też kolor ofiary i poświęcenia. Ecru – to symbol spokoju, niezmienności i wzniosłych idei. To wszystko cechuje pracę doradcy.

Płat sztandaru, otoczony jest złotymi frędzlami, zatknięty jest na drzewcach. Drzewce wykonano z jasnego drewna, opatrzono okuciami i głowicą z wizerunkiem orła. Na drzewcach umieszczone są gwoździe honorowe z wygrawerowanymi fundatorami.

Na awersie sztandaru znajduje się wizerunek haftowanego srebrną nicią orła w koronie, który otoczony jest złotym napisem Wiedza Praca Doświadczenie w służbie Ziemi naszej. Jest to główna idea Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie i ludzi w nim pracujących. Oznacza to wszystko, czym od 65 lat zajmuje się Ośrodek: krzewi wiedzę rolniczą, wprowadza do praktyki nowości, służy pomocą i doświadczeniem tym, którzy zajmują się rolnictwem, a wszystko w poszanowaniu tego co dała nam ludziom – matka Ziemia.

Na rewersie sztandaru znajdują się haftowane kłosy zbóż oplecione bluszczem i przepasane biało-czerwoną wstęgą. Wokół kłosów zbóż napis: Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Kłosy na sztandarze to symbol chleba, urodzaju, dobrobytu, obfitości, płodności, daru życia, ciężkiej pracy na roli, ale także symbol służby i pomocy drugiemu człowiekowi. Kłosy zbóż oplata gałązka bluszczu odzwierciedlająca przywiązanie, miłość i przyjaźń. Wijąca się wśród kłosów biało czerwona wstęga, oznacza naszą narodową tożsamość – potwierdza nasz patriotyzm, umiłowanie ojczyzny – to symbol naszej przynależności narodowej.

W górnych rogach sztandaru widnieje logotyp PODR i herb Województwa Podlaskiego. Oba znaki – to również symbole naszej przynależności. Herb Województwa na sztandarze potwierdza przynależność i przywiązanie do naszej małej ojczyzny. Logo PODR-u to nasz znak rozpoznawczy, znak instytucji działającej na rzecz rolnictwa. U dołu znajdują się dwie daty 1948 – rok powstania Ośrodka  i A.D.2013 – rok ufundowania sztandaru.

Wszystkie zdobienia na sztandarze wykonano haftem ręcznym.

 

 

Komitet Fundatorów Sztandaru

 1. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
 2. Wojewoda Podlaski
 3. Marszałek Województwa Podlaskiego
 4. Spółdzielczy Bank Rozwoju
 5. Primator Henryk Kraszewski
 6. Dary Natury Mirosław Angielczyk
 7. Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka
 8. Podlaski Związek Hodowców Bydła i Producentów Mleka
 9. Stacja Hodowli i Unasieniania Zwierząt w Bydgoszczy, Oddział Piątnica
 10. Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita
 11. RPP-H Contractus
 12. Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol
 13. Moto-Agro Jacek Błoch, Dariusz Dziuba S.J.
 14. Józef Jałbrzykowski
 15. Bank Spółdzielczy w Brańsku
 16. Powiat Wysokomazowiecki
 17. Podlaska Izba Rolnicza
 18. Izba Przemysłowo-Handlowa w Białymstoku
 19. Wojewódzki Związek Hodowców Koni w Białymstoku
 20. Pronar Sp. z o.o.
 21. Grażyna i Andrzej Remisiewicz
 22. Gertruda i Krzysztof Szmurło
 23. Maria i Krzysztof Leśniewscy
 24. Optima Polska
 25. Bank Spółdzielczy w Ciechanowcu
 26. Regionalny Związek Hodowców Owiec i Kóz w Białymstoku
 27. Podlaski Związek Hodowców Trzody Chlewnej
 28. Spółdzielnia Mleczarska Hajnówka
 29. Bożena, Zbigniew i Paweł Jaroś
 30. Regina i Jan Zawadzcy
 31. Krystyna i Zdzisław oraz Katarzyna i Tomasz Kraszewscy
 32. Jolanta i Adam Kochańscy
 33. Renata i Bogdan Zakrzewscy
 34. Agata i Kazimierz Przeździeccy
 35. Barbara Medykiewicz
 36. Maria i Adam Guzelowie
 37. Wiesława i Bogdan Zajkowscy
 38. Gospodarstwo Rolne Pruszkowscy
 39. Magdalena i Jacek Chylińscy
 40. Danuta i Zbigniew Klimaszewscy
 41. P.P.H.U. Kramex Krystyna Brzezińska