Polityka prywatności

Print Friendly, PDF & Email

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej: RODO) informujemy, iż:

1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo (zwany dalej: PODR w Szepietowie).

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w PODR w Szepietowie możliwy jest pod numerem tel. 86 275 8905 lub adresem e-mail: edeptula@odr-szepietowo.pl.

3) Jakie dane są gromadzone?

Korzystający z naszych serwisów pozostają anonimowi tak długo, aż sami nie zdecydują inaczej. Wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w Internecie informacje zawarte w logach systemowych (np. adres IP) są przez PODR w Szepietowie wykorzystywane w celach technicznych, związanych z administracją i wyświetlaniem strony. Poza tym adresy IP są wykorzystywane do zbierania ogólnych, statystycznych informacji. Informacje podane w formularzu są wykorzystywane przez PODR w Szepietowie do niezbędnych kontaktów z użytkownikami strony oraz dane zawarte w wysyłanej do nas wiadomości e-mail. Na naszej stronie używamy technologii takich jak: pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu ułatwienia korzystania ze strony. Dane będą przetwarzane do czasu posiadania udzielonej zgody.

4) Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do wyświetlenia informacji na stronie, zapamiętania ustawień, zestawieniu statystyk.

5) Mają Państwo prawo żądania od administratora dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Mają Państwo prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzasadnione jest, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

6) W jaki sposób chronione są informacje? Formularz wypełniany przez użytkownika realizowany jest za pomocą szyfrowanego protokołu transmisji danych.

7) Państwa dane osobowe, co do zasady nie są przekazywane poza obszar EOG. PODR w Szepietowie nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych podmiotom trzecim, chyba że będzie tego wymagało wykonanie umowy z PODR w Szepietowie. Dane zostaną przekazane w celu i w zakresie koniecznym do prawidłowego i należytego wykonania zawartej przez Państwa z PODR w Szepietowie umowy, oraz zostaną Państwo o tym fakcie powiadomieni. PODR w Szepietowie może przekazać Państwa dane związane z wyświetlaniem strony do usługi Google Analytics.

8) Wyrażenie zgody jest dobrowolne i w każdej chwili można ją wycofać.

Przeczytaj najnowsze „Wiadomości Rolnicze” – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

Przeczytaj najnowsze „Wiadomości Rolnicze”


Print Friendly, PDF & Email

W lutowym wydaniu dużo miejsca poświęcamy innowacyjnym rozwiązaniom w rolnictwie. Polecamy artykuł o agregacie do renowacji łąk metodą szerokopasowego podsiewu oraz przedstawiamy propozycje dotyczące “nowego otwarcia dla ziemniaków” na Podlasiu. Piszemy także o innowacyjnych rozwiązaniach dotyczących nawożenia roślin ze szczególnym uwzględnieniem rzepaku.

Przypominamy, że rolnicy, których gospodarstwa położone są na obszarach OSN, mogą od 10 lutego składać wnioski o wsparcie finansowe inwestycji, które mają na celu ograniczenie przenikania do środowiska naturalnego związków azotu pochodzenia rolniczego.

okladka 2 16 labedz

Publikujemy listę odmian roślin uprawnych zalecanych do uprawy na terenie województwa podlaskiego. Piszemy o warunkach jakie należy spełnić planując inwestycje budowlane w gospodarstwie rolnym. Polecamy artykuł o kredytach dla rolników dotkniętych skutkami suszy.

Jak w każdym numerze zamieszczam przepisy kulinarne i porady ogrodnicze.

Szanowni Czytelnicy! Otrzymujemy od Was wiele ciepłych słów. Cieszymy się, że piszecie do redakcji, dzielicie się swoimi pomysłami, osiągnięciami. Przesyłacie przepisy kulinarne, rozwiązujecie krzyżówki. Zaskoczyła nas pomysłowość dzieci i liczba prac plastycznych przysłanych jako rozwiązanie krzyżówki dla najmłodszych.

Cenimy sobie Waszą opinię o piśmie. Tym bardziej miło nam poinformować, że „Wiadomości Rolnicze” docenione zostały również w kraju – wygrały konkurs AgroKlasa ODR 2015.

Anna Fatyga

Redaktor naczelna