Polityka prywatności

Print Friendly, PDF & Email

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej: RODO) informujemy, iż:

1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo (zwany dalej: PODR w Szepietowie).

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w PODR w Szepietowie możliwy jest pod numerem tel. 86 275 8905 lub adresem e-mail: edeptula@odr-szepietowo.pl.

3) Jakie dane są gromadzone?

Korzystający z naszych serwisów pozostają anonimowi tak długo, aż sami nie zdecydują inaczej. Wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w Internecie informacje zawarte w logach systemowych (np. adres IP) są przez PODR w Szepietowie wykorzystywane w celach technicznych, związanych z administracją i wyświetlaniem strony. Poza tym adresy IP są wykorzystywane do zbierania ogólnych, statystycznych informacji. Informacje podane w formularzu są wykorzystywane przez PODR w Szepietowie do niezbędnych kontaktów z użytkownikami strony oraz dane zawarte w wysyłanej do nas wiadomości e-mail. Na naszej stronie używamy technologii takich jak: pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu ułatwienia korzystania ze strony. Dane będą przetwarzane do czasu posiadania udzielonej zgody.

4) Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do wyświetlenia informacji na stronie, zapamiętania ustawień, zestawieniu statystyk.

5) Mają Państwo prawo żądania od administratora dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Mają Państwo prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzasadnione jest, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

6) W jaki sposób chronione są informacje? Formularz wypełniany przez użytkownika realizowany jest za pomocą szyfrowanego protokołu transmisji danych.

7) Państwa dane osobowe, co do zasady nie są przekazywane poza obszar EOG. PODR w Szepietowie nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych podmiotom trzecim, chyba że będzie tego wymagało wykonanie umowy z PODR w Szepietowie. Dane zostaną przekazane w celu i w zakresie koniecznym do prawidłowego i należytego wykonania zawartej przez Państwa z PODR w Szepietowie umowy, oraz zostaną Państwo o tym fakcie powiadomieni. PODR w Szepietowie może przekazać Państwa dane związane z wyświetlaniem strony do usługi Google Analytics.

8) Wyrażenie zgody jest dobrowolne i w każdej chwili można ją wycofać.

Konny konkurs orki – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

Konny konkurs orki


Print Friendly, PDF & Email

Zwycięzcą konnego konkursu orki, który odbył się 28 września 2014 r. w Putkowicach Nadolnych, gm. Drohiczyn został Andrzej Gawrysiuk z miejscowości Miłkowice Paszki, który zaprzęg parokonny z pługiem jednoskibowym obsługiwał samodzielnie. Konkurs odbył się w ramach II festynu „Z koniem za pan – brat”.

Była to wyjątkowa impreza pod względem organizacyjnym. Na łąkach w bliskim sąsiedztwie rzeki Bóg został urządzony plac pokazowy oraz przygotowano pole do wykonania konkursu orki. Na początek zaprezentowany został pokaz woltyżerki w wykonaniu członków stowarzyszenia „Szwadron” z pobliskich Siemiatycz pielęgnującego tradycje ułańskie formacji wojskowych okresu II Rzeczpospolitej.

Jednak główną atrakcją imprezy był zorganizowany po raz pierwszy Konkurs orki zaprzęgami konnymi. Uczestniczyło 7 zestawów oraczy. Oceniano jakość i głębokość orki, prostolinijność wykonania pierwszej skiby, a także współpracę koni z oraczem. Bezkonkurencyjnym zwycięzcą konkursu został Andrzej Gawrysiuk, drugie miejsce przypadło Kazimierzowi Kazimierczuk z Putkowice Nadolnych, zaś trzecie Tadeuszowi Niemyskiemu z Bryk.

Poza konkursem wystąpili goście z sąsiedniego powiatu wysokomazowieckiego: Kazimierz Łuniewski z Łuniewa Małego i Marek Dąbrowski z Dąbrowy Nowa Wieś, którzy zaprezentowali zestaw składający się z pługa dwuskibowego w zaprzęgu trzykonnym. Zwycięzcy, jak i pozostali uczestnicy konkursu zostali uhonorowani przez organizatorów i licznych sponsorów, wśród których nie zabrakło Dyrektora PODR w Szepietowie. Na zakończenie wszystkich uczestników festynu zaproszono na wspólne biesiadowanie z pieczoną kiełbaską i innymi regionalnymi specjałami. W czasie festynu przygrywała miejscowa kapela ludowa, a przejażdżkom furmankami, bryczkami i wierzchem sprzyjało piękne wrześniowe słońce przez cały dzień.

Organizatorem festynu było stowarzyszenie „Koń Nadbużański” z siedzibą w Putkowicach Nadolnych gm. Drohiczyn i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych UM Drohiczyn, przy współudziale miejscowego burmistrza oraz Miejskiego Domu Kultury. Imprezę rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym pw. Piotra i Pawła w Śledzianowie Diecezji Drohiczyńskiej, po której odbyło się poświęcenie koni i przejazd połączony z paradą zaprzęgów na miejsce festynu. Zaprezentowano łącznie około 30 koni różnych ras będących własnością członków stowarzyszenia i zaproszonych gości.

Piotr Kryński

1719 2
Andrzej Gawrysiuk zwycięzca konkursu 
1719 3
Kazimierz Kazimierczuk – zdobywca II miejsca
1719 4
Pokaz orki zaprzęgiem trójkonnym wykonanym przez Kazimierza Łuniewskiego i Marka Dąbrowskiego