Polityka prywatności

Print Friendly, PDF & Email

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej: RODO) informujemy, iż:

1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo (zwany dalej: PODR w Szepietowie).

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w PODR w Szepietowie możliwy jest pod numerem tel. 86 275 8905 lub adresem e-mail: edeptula@odr-szepietowo.pl.

3) Jakie dane są gromadzone?

Korzystający z naszych serwisów pozostają anonimowi tak długo, aż sami nie zdecydują inaczej. Wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w Internecie informacje zawarte w logach systemowych (np. adres IP) są przez PODR w Szepietowie wykorzystywane w celach technicznych, związanych z administracją i wyświetlaniem strony. Poza tym adresy IP są wykorzystywane do zbierania ogólnych, statystycznych informacji. Informacje podane w formularzu są wykorzystywane przez PODR w Szepietowie do niezbędnych kontaktów z użytkownikami strony oraz dane zawarte w wysyłanej do nas wiadomości e-mail. Na naszej stronie używamy technologii takich jak: pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu ułatwienia korzystania ze strony. Dane będą przetwarzane do czasu posiadania udzielonej zgody.

4) Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do wyświetlenia informacji na stronie, zapamiętania ustawień, zestawieniu statystyk.

5) Mają Państwo prawo żądania od administratora dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Mają Państwo prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzasadnione jest, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

6) W jaki sposób chronione są informacje? Formularz wypełniany przez użytkownika realizowany jest za pomocą szyfrowanego protokołu transmisji danych.

7) Państwa dane osobowe, co do zasady nie są przekazywane poza obszar EOG. PODR w Szepietowie nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych podmiotom trzecim, chyba że będzie tego wymagało wykonanie umowy z PODR w Szepietowie. Dane zostaną przekazane w celu i w zakresie koniecznym do prawidłowego i należytego wykonania zawartej przez Państwa z PODR w Szepietowie umowy, oraz zostaną Państwo o tym fakcie powiadomieni. PODR w Szepietowie może przekazać Państwa dane związane z wyświetlaniem strony do usługi Google Analytics.

8) Wyrażenie zgody jest dobrowolne i w każdej chwili można ją wycofać.

Kolejna edycja Podlaskiego Dnia Kukurydzy w Szepietowie za nami – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

Kolejna edycja Podlaskiego Dnia Kukurydzy w Szepietowie za nami


Print Friendly, PDF & Email

Podlaski Dzień Kukurydzy jest stałym punktem imprez targowo-wystawienniczych PODR. W niedzielę 13 września na polach doświadczalnych PODR Szepietowo rolnicy, firmy rolnicze i naukowcy spotkali się, aby wymienić swe poglądy i podzielić się doświadczeniami na temat uprawy i przetwarzania kukurydzy. Każda edycja tej imprezy cieszyła się dużą popularnością – nie inaczej było w tym roku.

Wielu rolników, plantatorów kukurydzy i osób zainteresowanych tematem upraw obejrzało bogatą kolekcję różnych odmian kukurydzy. Swoją obecnością Podlaski Dzień Kukurydzy zaszczycił Jacek Bogucki Senator Rzeczpospolitej Polskiej, Paweł Krutul Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, Stefan Krajewski Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej. Dyrektor PODR Szepietowo Wojciech Mojkowski wraz z  prof. Tadeuszem Michalskim Prezesem Polskiego Związku Producentów Kukurydzy dokonał uroczystego otwarcia wystawy.

W części oficjalnej nie zabrakło miłych akcentów. W imieniu Wojewody Podlaskiego, Dyrektor Wydziału Rolnictwa i Środowiska Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego Mirosława Jaroszewicz Łojewska wręczyła grawertony firmom, które w szczególny sposób przyczyniły się do organizacji tegorocznego Podlaskiego Dnia Kukurydzy,

oraz Polskiemu Związkowi Producentów Kukurydzy w Poznaniu jako wieloletniemu współorganizatorowi tej imprezy.

Uhonorowany został, przez Dyrektora Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie Wojciecha Mojkowskiego, doradca PODR Szepietowo Kacper Dzietczyk za zajęcie pierwszego miejsca w wojewódzkim etapie konkursu “Najlepszy Doradca Ekologiczny”.

Uczestnicy mogli zapoznać się z kolekcją 111 odmian kukurydzy o różnej klasie wczesności z 19 firm nasiennych. Doradcy z PODR Szepietowo i przedstawiciele firm oferujących nasiona kukurydzy udzielali informacji na temat wymagań  i uprawy poszczególnych odmian. Swoje stoiska miały również liczne instytucje i organizacje działające na rzecz rolnictwa. Dodatkowo szeroką ofertę produktów  zaprezentowali producenci maszyn i urządzeń do zbioru i konserwacji kukurydzy, a także producenci środków do produkcji rolnej.

 

Na polach doświadczalnych PODR Szepietowo rolnicy mogli przyjrzeć się budowie i plonowaniu wszystkich prezentowanych jej odmian. Osoby zainteresowane uprawą mogły wysłuchać wykładów Marka Skwira z firmy Limagrain Polska, „Idealna kiszonka z kukurydzy – jaka powinna być?”

oraz Rafała Kowalskiego z firmy Corteva Agriscience, „Wiosenne wyzwania, analiza sytuacji i perspektywy dla kukurydzy w 2020 r.”

Rolnicy, którzy zakiszają kukurydzę na paszę uczestniczyli w pokazie zbioru kukurydzy na wysokoenergetyczną kiszonkę.

Drugą część pokazu pracy maszyn przeprowadziła firma Roltoma, która zaprezentowała pracę maszyn służących do uprawy resztek pożniwnych oraz siewu pasowego.

Dużą atrakcją Podlaskiego Dnia Kukurydzy są właśnie prezentacje najnowszych maszyn uprawowych oraz pokaz zbioru kukurydzy. Uczestnicy Targów  byli szczególnie zainteresowani przedstawionym sprzętem rolniczym jego funkcjonalnością, przydatność w różnych typach gospodarstw.

Organizatorzy przygotowali również atrakcję dla wszystkich, którzy interesują się kukurydzą pod kątem kulinarnym. Została przeprowadzona promocja „Uprawa i wykorzystanie ziarna kukurydzy do celów spożywczych” finansowana ze środków Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych. Była to degustacja potraw zrobionych przy użyciu kukurydzy. Można było spróbować zupy kukurydzianej, bułeczek z mąki kukurydzianej oraz placków kukurydzianych.

Sprzyjająca pogoda, ciekawy program imprezy, bogata oferta wystawiennicza zachęciły wielu do odwiedzenia Szepietowa. Mamy nadzieje, że wszyscy opuszczali nasze tereny wystawowe w pełni usatysfakcjonowani.

Krzysztof Kuteszko