Polityka prywatności

Print Friendly, PDF & Email

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej: RODO) informujemy, iż:

1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo (zwany dalej: PODR w Szepietowie).

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w PODR w Szepietowie możliwy jest pod numerem tel. 86 275 8905 lub adresem e-mail: edeptula@odr-szepietowo.pl.

3) Jakie dane są gromadzone?

Korzystający z naszych serwisów pozostają anonimowi tak długo, aż sami nie zdecydują inaczej. Wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w Internecie informacje zawarte w logach systemowych (np. adres IP) są przez PODR w Szepietowie wykorzystywane w celach technicznych, związanych z administracją i wyświetlaniem strony. Poza tym adresy IP są wykorzystywane do zbierania ogólnych, statystycznych informacji. Informacje podane w formularzu są wykorzystywane przez PODR w Szepietowie do niezbędnych kontaktów z użytkownikami strony oraz dane zawarte w wysyłanej do nas wiadomości e-mail. Na naszej stronie używamy technologii takich jak: pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu ułatwienia korzystania ze strony. Dane będą przetwarzane do czasu posiadania udzielonej zgody.

4) Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do wyświetlenia informacji na stronie, zapamiętania ustawień, zestawieniu statystyk.

5) Mają Państwo prawo żądania od administratora dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Mają Państwo prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzasadnione jest, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

6) W jaki sposób chronione są informacje? Formularz wypełniany przez użytkownika realizowany jest za pomocą szyfrowanego protokołu transmisji danych.

7) Państwa dane osobowe, co do zasady nie są przekazywane poza obszar EOG. PODR w Szepietowie nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych podmiotom trzecim, chyba że będzie tego wymagało wykonanie umowy z PODR w Szepietowie. Dane zostaną przekazane w celu i w zakresie koniecznym do prawidłowego i należytego wykonania zawartej przez Państwa z PODR w Szepietowie umowy, oraz zostaną Państwo o tym fakcie powiadomieni. PODR w Szepietowie może przekazać Państwa dane związane z wyświetlaniem strony do usługi Google Analytics.

8) Wyrażenie zgody jest dobrowolne i w każdej chwili można ją wycofać.

Jesienne atrakcje na targach w Szepietowie – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

Jesienne atrakcje na targach w Szepietowie


Print Friendly, PDF & Email

Zapraszamy 11 i 12 października do Szepietowa na dwudzieste pierwsze Jesienne Targi Ogrodnicze „Jesień w Sadzie i Ogrodzie” i drugie Targi Leśne „Las i My”.Będzie to doskonała okazja do uzupełnienia kolekcji roślin i poznania nowinek ogrodniczych, a także najnowszych technologii związanych z gospodarką leśną i przemysłem drzewnym. Przygotowaliśmy bogaty program targów.

Właściciele przydomowych sadów i ogrodów będą mogli wybierać wśród bogatego asortymentu drzew, krzewów owocowych i ozdobnych, bylin, cebul kwiatowych i kwiatów doniczkowych. Rękodzielnicy zaprezentują swoje wyroby, nie zabraknie regionalnych podlaskich przysmaków. Pszczelarze zaoferują miody z podlaskich pasiek.

Targom Ogrodniczym po raz drugi towarzyszą Targi Leśne „Las i my”. To jedyne, tak wielkie w województwie podlaskim, wydarzenie związane z lasem. Są doskonałą okazją do poznania aktualnych trendów i nowości związanych z rynkiem drzewnym i z gospodarką leśną. Zainteresowani będą mogli skorzystać z doradztwa leśnego. Dla zwiedzających przygotowano wiele atrakcji: m.in. konkursy, zabawy edukacyjne, przegląd sygnałów myśliwskich, filmy o tematyce leśnej.

Wydarzeniem towarzyszącym Targom Leśnym będzie Otwarte Forum Dyskusyjne pn.”Organizacja nadzoru nad lasami niepaństwowymi” z udziałem właścicieli i zarządców lasów niepaństwowych, ekspertów, naukowców i leśników. Zapraszamy w niedzielę o godz. 10.00 do sali nr 4 budynku PODR w Szepietowie.

Konkursy

W sobotę podsumujemy tegoroczne konkursy na: „Najlepsze gospodarstwo agroturystyczne województwa podlaskiego” i „Piękna i estetyczną wieś”.

W niedzielę dowiemy się kto został zwycięzcą konkursu na Najatrakcyjniejsze stoisko, kto otrzyma nagrodę za Najbogatszą ofertę targów. Poznamy też Hit Targów Ogrodniczych i Hit Targów Leśnych. Wręczymy nagrody zwycięzcom konkursu fotograficznego „Las i My”.

Zapraszamy również do namiotu Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, gdzie przez cały dzień trwać będzie konkurs „Zgadnij co to za roślina” oraz przygotowany z myślą o najmłodszych konkurs z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Na uczestników czekają nagrody. Na stoiskach wystawców również odbywać się będą konkursy i zabawy edukacyjne.

Dwa dni pełne atrakcji

Zachęcamy do skorzystania z bogatej oferty targowej, ale także do uczestnictwa w imprezach towarzyszących. Już w sobotę zapraszamy na pokazy: wytwarzania wyrobów ze skóry, rzeźbienia pilarką spalinową, pokaz wykonywania jesiennych stroików okolicznościowych. Zapraszamy także do obejrzenia wystawy prac zgłoszonych do konkursu fotograficznego „Las i My”.

W niedzielę proponujemy obejrzeć pokaz szkolenia psów myśliwskich, ratownictwa medycznego, pokazy sztuki przetrwania w wykonaniu Stowarzyszenia Polskiej Szkoły Survivalu i warsztaty kaletnicze.

Przez dwa dni trwania targów można będzie obejrzeć wystawę królików rasowych, pokaz pracy maszyn wielooperacyjnych wykorzystywanych w gospodarce leśnej, pokaz techniczny tłoczenia i estryfikacji oleju rzepakowego, a także odwiedzić pasiekę PODR w Szepietowie.

Skorzystaj z doradztwa specjalistów

Zapraszamy do namiotu PODR w Szepietowie po doradztwo specjalistów. Czekać na Was będą doradcy, którzy udzielą informacji z zakresu integrowanej ochrony roślin, ekologicznych metod gospodarowania, ochrony środowiska, innowacyjnych rozwiązań w zakresie energetyki odnawialnej, prowadzenia gospodarstwa rolnego na obszarach objętych Dyrektywą Azotanową (OSN), prowadzenia gospodarstwa rolnego na obszarach objętych siecią Natura 2000, programów rolnośrodowiskowych, a także udziela informacji na temat:   planowanych działań w nowym PROW 2014-2020.

W namiocie będzie trwał kiermasz książek o tematyce ogrodniczej.

Tu również będzie można kupić najnowszy numer „Wiadomości Rolniczych” lub zamówić prenumeratę na przyszły rok. Na każdego czytelnika „Wiadomości” czeka miła niespodzianka.

Coś dla ducha

Podczas tegorocznych targów zaprezentujemy dorobek kulturowy powiatu siemiatyckiego. W sobotę wystąpi zespół „Kalina”, zespół muzyczny „Radzikowszczaki” i zespół „Nowina”. W niedzielę zapraszamy na występ Zespołu Pieśni i Tańca „Małe Podlasie”, a także na pokaz sztuki walki zaprezentowany przez Polską Akademię Sztuk Walki i Fitnessu „Andy” oraz Polskie Stowarzyszenie Rozwoju Dzieci i Młodzieży. Swoje umiejętności zaprezentuje również Dęta Orkiestra Młodzieżowa.

Targi uświetni występ zespołu „Akteon” z SGGW z Warszawy, który zaprezentuje sygnały myśliwskie.

Podczas Targów zapewniamy fachowe doradztwo i miłą obsługę. Dla zwiedzających wstęp na targi bezpłatny.

Anna Fatyga