Polityka prywatności

Print Friendly, PDF & Email

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej: RODO) informujemy, iż:

1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo (zwany dalej: PODR w Szepietowie).

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w PODR w Szepietowie możliwy jest pod numerem tel. 86 275 8905 lub adresem e-mail: edeptula@odr-szepietowo.pl.

3) Jakie dane są gromadzone?

Korzystający z naszych serwisów pozostają anonimowi tak długo, aż sami nie zdecydują inaczej. Wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w Internecie informacje zawarte w logach systemowych (np. adres IP) są przez PODR w Szepietowie wykorzystywane w celach technicznych, związanych z administracją i wyświetlaniem strony. Poza tym adresy IP są wykorzystywane do zbierania ogólnych, statystycznych informacji. Informacje podane w formularzu są wykorzystywane przez PODR w Szepietowie do niezbędnych kontaktów z użytkownikami strony oraz dane zawarte w wysyłanej do nas wiadomości e-mail. Na naszej stronie używamy technologii takich jak: pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu ułatwienia korzystania ze strony. Dane będą przetwarzane do czasu posiadania udzielonej zgody.

4) Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do wyświetlenia informacji na stronie, zapamiętania ustawień, zestawieniu statystyk.

5) Mają Państwo prawo żądania od administratora dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Mają Państwo prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzasadnione jest, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

6) W jaki sposób chronione są informacje? Formularz wypełniany przez użytkownika realizowany jest za pomocą szyfrowanego protokołu transmisji danych.

7) Państwa dane osobowe, co do zasady nie są przekazywane poza obszar EOG. PODR w Szepietowie nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych podmiotom trzecim, chyba że będzie tego wymagało wykonanie umowy z PODR w Szepietowie. Dane zostaną przekazane w celu i w zakresie koniecznym do prawidłowego i należytego wykonania zawartej przez Państwa z PODR w Szepietowie umowy, oraz zostaną Państwo o tym fakcie powiadomieni. PODR w Szepietowie może przekazać Państwa dane związane z wyświetlaniem strony do usługi Google Analytics.

8) Wyrażenie zgody jest dobrowolne i w każdej chwili można ją wycofać.

Gorący weekend w Szepietowie – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

Gorący weekend w Szepietowie


Print Friendly, PDF & Email

Za nami jedenasta już Zielona Gala i Podlaskie Targi Budownictwa Wiejskiego. Maszyny, środki do produkcji rolniczej, pokazy pracy sprzętu do zbioru zielonek i instalacji odnawialnych źródeł energii, bogata oferta wystawiennicza, liczne wykłady i konkursy oraz piękna słoneczna pogoda sprawiły 28 i 29 maja do Szepietowa przybyły tłumy.

Rolnicy mieli okazję dokonać przeglądu maszyn do zbioru i konserwacji zielonek oraz zapoznać się z nowościami na rynku budowlanym. Odbył się po raz pierwszy na Podlasiu CZEMPIONAT KONI SOKÓLSKICH.

Zielona Gala to impreza, która ułatwia rolnikom podjęcie decyzji o zakupie maszyn zielonkowych. W jednym miejscu można było dokonać przeglądu maszyn, kosztów ich eksploatacji i wydajności, a także zapoznać się z technologią zbioru. Rolnicy przede wszystkim pytali o ceny, interesowali się nowościami i rozwiązaniami konstrukcyjnymi. W Szepietowie można było zobaczyć maszyny również podczas pracy. POKAZY ZIELONEJ GALI

Targi budowlane z odnawialnymi źródłami energii

Podlaskie Targi Budownictwa Wiejskiego przyciągneły do Szepietowa wystawców, prezentujących szeroką ofertę produktów dla budownictwa inwentarskiego oraz nowoczesne rozwiązania dla domu. Można było się dowiedzieć, jak nowocześnie i zgodnie z najnowszymi trendami wybudować oborę, chlewnię, budynek gospodarczy, czy dom.

Tegoroczna edycja targów była poświęcona systemom energooszczędnym. Odbyły się Dni z Odnawialnymi Źródłami Energii. Eksperci przedstawili praktyczne rozwiązania obniżające zużycie energii elektrycznej i cieplnej w gospodarstwach domowych i w działalności produkcyjnej gospodarstw. Była okazja obserwować na żywo pokazy odwiertów geotermalnych w technologii GRD. Rozstrzygnięto konkurs plastyczny dla dzieci „Przyjmij EKO pozę – zainwestuj w OZE! Najlepszą pracę wykonała Maja z Łap.

 zg2016 1

zg2016 22 1

W tym roku wybierając Hit Zielonej Gali komisja szczególną uwagę zwróciła na koszty pozyskiwania pasz z użytków zielonych.

– Koszty pracy przyczepy samozbierającej są znacznie niższe od sieczkarni polowej oraz metody zakiszania w balotach. Szczególnie ważne jest to w chwili obecnej, kiedy mamy spadkową tendencję skupu mleka i rolnicy muszą dołożyć wszelkich starań by koszty jednostkowe były jak najniższe – podkreślił przewodniczący komisji Marek Skarżyński zastępca dyrektora PODR w Szepietowie.

Nagrodzono przyczepę samozbierającą ROTO 10 MetalTech Mirosłowiec prezentowaną przez firmę Belima z Łap.

– Sprzęt wyróżnia się dużą pojemnością 35 m3 , niskim zapotrzebowaniem mocy od 130 do 150 KM, posiada 27 noże docinające – mówi Artur Kuczyński przedstawiciel firmy Belima – przyczepa pochodzi od polskiego producenta, stąd jej cena jest też bardzo atrakcyjna. Zauważamy ostatnio zwiększone zainteresowanie wśród rolników przyczepami samozbierającymi, to oszczędność kosztów i czasu – stwierdza wystawca.

pokaz 10

zg2016 2

zg2016 22 2

Uwagę zwiedzających zwracała stacja ładowania samochodów elektrycznych typu car-port prezentowana na stoisku Optima Polska. Firma otrzymała hit targów budowlanych.

optimastacja

– W technologii tej wykorzystujemy materiały takie, jak ogniwa fotowoltaiczne, przetwornice energii elektrycznej, zabudowę konstrukcji stalowej z możliwością zamontowania na stelażach, bądź zabudowy bezpośrednio na ziemi – mówi Paweł Wyszyński właściciel firmy Optima Polska – rozwiązanie kierujemy zarówno do gospodarstw rolnych jak i przedsiębiorstw. Konstrukcja może służyć do zacienienia pojazdów oraz do produkcji energii elektrycznej dla budynków.

zg2016 3

zg2016 4

zg2016 5

zg2016 6

Teoretyczna część gali upłynęła pod znakiem konferencji i wykładów. Gościliśmy dr Marcina Gołębiewskiego specjalistę w dziedzinie żywienia bydła, który wygłosi prelekcję nt. pasz z użytków zielonych. Część wykładowa zawierała cenne informacje o dawkach pokarmowych z udziałem pasz z użytków zielonych. Dowiedzieliśmy się, jak poprawić jakości pasz wykorzystywanych w żywieniu bydła mlecznego. Firma Sowul&Sowul przedstawiła odpowiedni skład gatunkowy i odmianowy mieszanek traw, które zagwarantują wysokie plonowanie w okresie suszy. Agrotechnika użytków zielonych była tematem wykładu Marcina Mierzejewskiego z firmy DSV.

optimawyklad

W ramach Dni z OZE eksperci mówili o możliwościach zastosowania odnawialnych źródeł energii, zwracając uwagę na aspekty prawne, techniczne i ekonomiczne. Szczegółowo przedstawili efektywność energetyczną i dostępność montażową pomp ciepła w ogrzewaniu budynków mieszkalnych.

zg2016 7

Zielona Gala to również okazja do skorzystania z fachowego doradztwa, swoje stoiska miały liczne instytucje i organizacje działające na rzecz rolnictwa. Ponadto prezentowano poletka doświadczalne PODR w Szepietowie.

2016 16bramka

Można było zdobyć koszulkę kibica z autografem Tomasza Frankowskiego oraz voucher na zakupy o wartości 1000 złotych, wystarczyło wziąć udział w konkursie na Króla Strzelców. Organizatorem atrakcji był Hanbud, producent pokryć dachowych i ogrodzeń metalowych.

zg2016 16dsv

Uczestnicy pokazów mieli szansę zdobyć nagrodę o wartości 1000 zł ufundowaną przez firmę DSV – producenta traw, zbóż, roślin oleistych, motylkowych i poplonowych.

optimapokaz

Pokaz odwiertu ukośnego pod pompy ciepła wykonywanego metodą GRD za pomocą wiertnicy geotermalnej Geodrill 4R.

zg2016 9

zg2016 10

zg2016 11

zg2016 12

zg2016 13

zg2016 14