Polityka prywatności

Print Friendly, PDF & Email

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej: RODO) informujemy, iż:

1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo (zwany dalej: PODR w Szepietowie).

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w PODR w Szepietowie możliwy jest pod numerem tel. 86 275 8905 lub adresem e-mail: edeptula@odr-szepietowo.pl.

3) Jakie dane są gromadzone?

Korzystający z naszych serwisów pozostają anonimowi tak długo, aż sami nie zdecydują inaczej. Wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w Internecie informacje zawarte w logach systemowych (np. adres IP) są przez PODR w Szepietowie wykorzystywane w celach technicznych, związanych z administracją i wyświetlaniem strony. Poza tym adresy IP są wykorzystywane do zbierania ogólnych, statystycznych informacji. Informacje podane w formularzu są wykorzystywane przez PODR w Szepietowie do niezbędnych kontaktów z użytkownikami strony oraz dane zawarte w wysyłanej do nas wiadomości e-mail. Na naszej stronie używamy technologii takich jak: pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu ułatwienia korzystania ze strony. Dane będą przetwarzane do czasu posiadania udzielonej zgody.

4) Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do wyświetlenia informacji na stronie, zapamiętania ustawień, zestawieniu statystyk.

5) Mają Państwo prawo żądania od administratora dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Mają Państwo prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzasadnione jest, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

6) W jaki sposób chronione są informacje? Formularz wypełniany przez użytkownika realizowany jest za pomocą szyfrowanego protokołu transmisji danych.

7) Państwa dane osobowe, co do zasady nie są przekazywane poza obszar EOG. PODR w Szepietowie nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych podmiotom trzecim, chyba że będzie tego wymagało wykonanie umowy z PODR w Szepietowie. Dane zostaną przekazane w celu i w zakresie koniecznym do prawidłowego i należytego wykonania zawartej przez Państwa z PODR w Szepietowie umowy, oraz zostaną Państwo o tym fakcie powiadomieni. PODR w Szepietowie może przekazać Państwa dane związane z wyświetlaniem strony do usługi Google Analytics.

8) Wyrażenie zgody jest dobrowolne i w każdej chwili można ją wycofać.

„Gdzie kobiety z tamtych lat, z naszych stron…” – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

„Gdzie kobiety z tamtych lat, z naszych stron…”


Print Friendly, PDF & Email

W budynku Muzeum Przyrody w Drozdowie w piątek 20 stycznia 2017 roku odbył się wernisaż wystawy:” Gdzie kobiety z tamtych lat, z naszych stron” połączony z koncertem noworocznym w wykonaniu wykładowczyń i studentek Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina – Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku.

Autorem scenariusza wystawy był Emil Cywiński syn Ewy i Kazimierza. Ekspozycja powstawała na przestrzeni kilkudziesięciu lat i była związana z działalnością prywatnego Muzeum Kresowego Domu państwa Cywińskich. Na wystawie zobaczyć można bogate zbiory unikatowych starych książek i czasopism o tematyce kobiecej, biżuterię, meble, ozdobne naczynia, stroje, instrumenty muzyczne, kolekcje nutowe czy zabytkowe fotografie. Właściwie każdy eksponat ma tu własną historię. Suknia i kapelusze Hanki Bielickiej, stół do spirytystycznych seansów (rzeczywiście takie były na nim odprawiane), kolia o takim samym wyglądzie jak ta którą wydobyto z „Titanica” (przedmiot pochodzi z tych samych lat) czy też ilustracje Zofii Stryjeńskiej – to tylko niektóre z nich. Jest ich dosyć dużo. Jak ujął w swoich słowach Emil Cywiński pokazują kobiecy świat, począwszy od okresu gdy kobieta – bohaterka tej wystawy jest małą dziewczynką, poprzez jej młodość, miłość, małżeństwo, aż po okres, w którym starsza pani spoglądając na rodzinne pamiątki wspomina osoby i chwile ważne w jej życiu. Motywem przewodnim tej wystawy jest próba zgłębienia tego czym jest kobieca dusza i kobiecość.

Koncert noworoczny wykonały: Marta Wróblewska (sopran), Urszula Iżbicka (fortepian), Monika Horodek (sopran), Katarzyna Moląg-Krupowicz (sopran) oraz Karolina Maria Stempniewska (sopran). W programie znalazły się m. in. utwory Roberta Schumanna, Sergiusza Rachmaninowa, zapomnianego polskiego kompozytora Ottona Mieczysława Żukowskiego, a także kolędy. Tych ostatnich nie mogło zabraknąć w okresie bożonarodzeniowym. Jedną z nich była kolęda „Jezus malusieńki” w aranżacji Witolda Lutosławskiego.

Wystawa „Gdzie kobiety z tamtych lat, z naszych stron…” jest podróżą historyczną i kulturalną w świat kobiet związanych z naszym regionem i nie tylko.

006

001

021

033

 

 

Elżbieta Grunwald

PZDR Łomża

Zdjęcia: Tomasz Szymański

Muzeum Przyrody w Drozdowie