Polityka prywatności

Print Friendly, PDF & Email

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej: RODO) informujemy, iż:

1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo (zwany dalej: PODR w Szepietowie).

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w PODR w Szepietowie możliwy jest pod numerem tel. 86 275 8905 lub adresem e-mail: edeptula@odr-szepietowo.pl.

3) Jakie dane są gromadzone?

Korzystający z naszych serwisów pozostają anonimowi tak długo, aż sami nie zdecydują inaczej. Wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w Internecie informacje zawarte w logach systemowych (np. adres IP) są przez PODR w Szepietowie wykorzystywane w celach technicznych, związanych z administracją i wyświetlaniem strony. Poza tym adresy IP są wykorzystywane do zbierania ogólnych, statystycznych informacji. Informacje podane w formularzu są wykorzystywane przez PODR w Szepietowie do niezbędnych kontaktów z użytkownikami strony oraz dane zawarte w wysyłanej do nas wiadomości e-mail. Na naszej stronie używamy technologii takich jak: pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu ułatwienia korzystania ze strony. Dane będą przetwarzane do czasu posiadania udzielonej zgody.

4) Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do wyświetlenia informacji na stronie, zapamiętania ustawień, zestawieniu statystyk.

5) Mają Państwo prawo żądania od administratora dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Mają Państwo prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzasadnione jest, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

6) W jaki sposób chronione są informacje? Formularz wypełniany przez użytkownika realizowany jest za pomocą szyfrowanego protokołu transmisji danych.

7) Państwa dane osobowe, co do zasady nie są przekazywane poza obszar EOG. PODR w Szepietowie nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych podmiotom trzecim, chyba że będzie tego wymagało wykonanie umowy z PODR w Szepietowie. Dane zostaną przekazane w celu i w zakresie koniecznym do prawidłowego i należytego wykonania zawartej przez Państwa z PODR w Szepietowie umowy, oraz zostaną Państwo o tym fakcie powiadomieni. PODR w Szepietowie może przekazać Państwa dane związane z wyświetlaniem strony do usługi Google Analytics.

8) Wyrażenie zgody jest dobrowolne i w każdej chwili można ją wycofać.

Dzień pod znakiem kukurydzy w Szepietowie – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

Dzień pod znakiem kukurydzy w Szepietowie


Print Friendly, PDF & Email

Podlaski Dzień Kukurydzy w Szepietowie to cykliczna impreza, która na stałe wpisała się w kanon imprez rolniczych na Podlasiu. Już po raz siedemnasty Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie zorganizował spotkanie rolników, naukowców i firm nasiennych na polach doświadczalnych PODR Szepietowo. Swoją obecnością święto kukurydzy zaszczycił Poseł na Sejm RP Jacek Bogucki, który wraz z Dyrektorem PODR Szepietowo Adamem Niebrzydowskim i Tadeuszem Michalskim Prezesem Polskiego Związku Producentów Kukurydzy zainaugurowali imprezę.

W tym roku zwiedzający mieli możliwość zapoznać się z 139 odmianami kukurydzy z 24 firm nasiennych. Rolnicy mieli niecodzienną okazję przyjrzeniu się z bliska każdej odmianie kukurydzy, porównania ich parametrów oraz to, co najważniejsze ocenić na żywo  jak dana odmiana rośnie i plonuje w „podlaskim klimacie”.

Na polach doświadczalnych można było zobaczyć jak w praktyce rosną różne odmiany kukurydzy, a w namiotach wykładowych poszerzyć swoją wiedzę teoretyczną. Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie wraz z Polskim Związkiem Producentów Kukurydzy w Poznaniu i firmami Syngenta oraz FarmSaat przygotowali kilka wykładów tematycznych związanych z tą rośliną. Można było dowiedzieć się o uprawie kukurydzy w warunkach suszy, nowościach odmianowych kukurydzy przeznaczonej na pasze oraz zapoznać się z prezentacją firmy FarmSaat.

 

 

Najbardziej widowiskowym punktem Podlaskiego Dnia Kukurydzy był pokaz pracy maszyn do zbioru kukurydzy na kiszonkę oraz pokaz gruberowania i siewu poplonu. Licznie zebrani widzowie mogli obejrzeć pracę wybranych maszyn, ocenić ich funkcjonalność oraz parametry. Wielu rolnikom, którzy myślą o zakupie tych lub podobnych urządzeń, taki pokaz daje szerszą perspektywę  w spojrzeniu na sprzęt, który ich interesuje.

W programie nie zabrakło również zmagań uczestników o tytuł Mistrza „XI Wojewódzkiego Konkursu Orki”.

I miejsce Dariusz Karwowski z gminy Mały Płock

II miejsce Paweł Kojło z gminy Hajnówka

III miejsce Paweł Popławski z gminy Brańsk

Podczas Podlaskiego Dnia Kukurydzy rozstrzygnięto konkurs dla producentów mleka „Bezpieczna obsługa zwierząt gospodarskich” zorganizowany przez KRUS Białystok.

I miejsce – Zdzisław Jabłoński z gminy Szepietowo

II miejsce – Zdzisław Kazimierczuk z gminy Dziadkowice

III miejsce – Iwona Stefaniuk z gminy Brańsk

Wszyscy chętni mieli możliwość spróbowania potraw z dodatkiem kukurydzy. W namiocie Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie została przeprowadzona degustacja. Jak zawsze była również możliwość zakupu regionalnych przysmaków oraz rękodzieła wykonanego przez podlaskich artystów.

Krzysztof Kuteszko

foto: W. Cieszkowska, K. Kuteszko