Polityka prywatności

Print Friendly, PDF & Email

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej: RODO) informujemy, iż:

1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo (zwany dalej: PODR w Szepietowie).

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w PODR w Szepietowie możliwy jest pod numerem tel. 86 275 8905 lub adresem e-mail: edeptula@odr-szepietowo.pl.

3) Jakie dane są gromadzone?

Korzystający z naszych serwisów pozostają anonimowi tak długo, aż sami nie zdecydują inaczej. Wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w Internecie informacje zawarte w logach systemowych (np. adres IP) są przez PODR w Szepietowie wykorzystywane w celach technicznych, związanych z administracją i wyświetlaniem strony. Poza tym adresy IP są wykorzystywane do zbierania ogólnych, statystycznych informacji. Informacje podane w formularzu są wykorzystywane przez PODR w Szepietowie do niezbędnych kontaktów z użytkownikami strony oraz dane zawarte w wysyłanej do nas wiadomości e-mail. Na naszej stronie używamy technologii takich jak: pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu ułatwienia korzystania ze strony. Dane będą przetwarzane do czasu posiadania udzielonej zgody.

4) Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do wyświetlenia informacji na stronie, zapamiętania ustawień, zestawieniu statystyk.

5) Mają Państwo prawo żądania od administratora dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Mają Państwo prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzasadnione jest, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

6) W jaki sposób chronione są informacje? Formularz wypełniany przez użytkownika realizowany jest za pomocą szyfrowanego protokołu transmisji danych.

7) Państwa dane osobowe, co do zasady nie są przekazywane poza obszar EOG. PODR w Szepietowie nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych podmiotom trzecim, chyba że będzie tego wymagało wykonanie umowy z PODR w Szepietowie. Dane zostaną przekazane w celu i w zakresie koniecznym do prawidłowego i należytego wykonania zawartej przez Państwa z PODR w Szepietowie umowy, oraz zostaną Państwo o tym fakcie powiadomieni. PODR w Szepietowie może przekazać Państwa dane związane z wyświetlaniem strony do usługi Google Analytics.

8) Wyrażenie zgody jest dobrowolne i w każdej chwili można ją wycofać.

Dzień Ogórka w Kruszewie – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

Dzień Ogórka w Kruszewie


Print Friendly, PDF & Email

W niedzielę, 7 września w Kruszewie na terenach Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego zagoszczą producenci regionalnych produktów: ogórków, kapusty, chleba, serów, miodów, wędlin i wypieków. Głównym bohaterem będzie oczywiście nadnarwiański, kruszewski ogórek o wyjątkowych walorach smakowych. Odbędą się konkursy na największy, najcięższy i najdłuższy ogórek. Zostanie wybrana najciekawsza potrawa i stroik z użyciem tego warzywa, ale to nie wszystko. Na dzieci i dorosłych czeka jeszcze wiele atrakcji.

Jak co roku na scenie zagoszczą liczne formacje muzyczne kultywujące lokalne tradycje śpiewacze i  zespoły muzyki bardzo współczesnej. W Kruszewie usłyszymy grupę Gaj, Narwianki, Jesienny Liść, Klepaczanki, Dąbrówkę, Koplanianki oraz Juniora. Początek części festynowej Dnia Ogórka o 13:00.

Program XV Dnia Ogórka w Kruszewie – 07.09.2014

12:00 Polowa Msza Święta w intencji plantatorów celebrowana przez ks. Bogusława Kieżela

13:00 GAJ (zespół muzyki słowiańskiej)

13:45 Część I konkursu rzutu ogórkiem

14:00 NARWIANKI (zespół ludowy z Kruszewa)

14:20 Finał konkursu rzutu ogórkiem

14:30 KLEPACZANKI (zespół ludowy z Klepacz)

15:00 Rozstrzygnięcie konkursu na wiersz o ogórku

15:15 JESIENNY LIŚĆ

15:45 Rozstrzygnięcie konkursów na największy, najcięższy i najdziwniejszy ogórek

16:00 DĄBRÓWKA (zespół ludowy z Dąbrówki)

16:45 Rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszy stroik z ogórków oraz na przepis (wraz z odczytaniem) i na surówkę – wraz z prezentacją

17:00 KOPLANIANKI (zespół ludowy z Koplan)

17:30 Konkurs przeciągania liny i bieg w workach

18:00 JUNIOR (disco)

Na Dzień Ogórka zapraszają Burmistrz Choroszczy – patron honorowy wydarzenia i organizatorzy: Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Choroszczy, Urząd Miejski w Choroszczy, Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kruszewie, Sołtys wsi Kruszewo i Stowarzyszenie Kruszewskie Warzywa Herbowe.

Sponsorami wydarzenia są: Marka Żubr, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Sklep Uniwersalny Mieczysław Frankowski.                                                                  

Kazimierz Bochenko