Polityka prywatności

Print Friendly, PDF & Email

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej: RODO) informujemy, iż:

1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo (zwany dalej: PODR w Szepietowie).

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w PODR w Szepietowie możliwy jest pod numerem tel. 86 275 8905 lub adresem e-mail: edeptula@odr-szepietowo.pl.

3) Jakie dane są gromadzone?

Korzystający z naszych serwisów pozostają anonimowi tak długo, aż sami nie zdecydują inaczej. Wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w Internecie informacje zawarte w logach systemowych (np. adres IP) są przez PODR w Szepietowie wykorzystywane w celach technicznych, związanych z administracją i wyświetlaniem strony. Poza tym adresy IP są wykorzystywane do zbierania ogólnych, statystycznych informacji. Informacje podane w formularzu są wykorzystywane przez PODR w Szepietowie do niezbędnych kontaktów z użytkownikami strony oraz dane zawarte w wysyłanej do nas wiadomości e-mail. Na naszej stronie używamy technologii takich jak: pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu ułatwienia korzystania ze strony. Dane będą przetwarzane do czasu posiadania udzielonej zgody.

4) Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do wyświetlenia informacji na stronie, zapamiętania ustawień, zestawieniu statystyk.

5) Mają Państwo prawo żądania od administratora dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Mają Państwo prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzasadnione jest, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

6) W jaki sposób chronione są informacje? Formularz wypełniany przez użytkownika realizowany jest za pomocą szyfrowanego protokołu transmisji danych.

7) Państwa dane osobowe, co do zasady nie są przekazywane poza obszar EOG. PODR w Szepietowie nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych podmiotom trzecim, chyba że będzie tego wymagało wykonanie umowy z PODR w Szepietowie. Dane zostaną przekazane w celu i w zakresie koniecznym do prawidłowego i należytego wykonania zawartej przez Państwa z PODR w Szepietowie umowy, oraz zostaną Państwo o tym fakcie powiadomieni. PODR w Szepietowie może przekazać Państwa dane związane z wyświetlaniem strony do usługi Google Analytics.

8) Wyrażenie zgody jest dobrowolne i w każdej chwili można ją wycofać.

Jesień w sadzie i ogrodzie – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

Jesień w sadzie i ogrodzie


Print Friendly, PDF & Email

Chcesz przygotować swój ogród do zimy? Szukasz unikalnych nasadzeń? Chcesz mieć piękny ogród, a przy tym przyjemnie spędzić jesienny weekend? Interesujesz się tematyką leśną? Przyjedź na targi do Szepietowa 8 i 9 października. Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie organizuje Targi Ogrodnicze „Jesień w sadzie i ogrodzie” oraz po raz czwarty Targi Leśne „Las i My”. Dla zwiedzających przygotowaliśmy moc atrakcji m.in.: ciekawe pokazy, maszyny leśne w akcji, konkursy, występy zespołów artystycznych i bogatą ofertę wystawienniczą. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zapowiadają się dwa dnia pełne atrakcji.

Już po raz dwudziesty trzeci w Szepietowie odbędzie się największa impreza ogrodnicza
w województwie podlaskim. W jednym miejscu i czasie pasjonaci mogą przygotować się na jesień w ogrodzie, sadzie i lesie.

Jesień w sadzie i ogrodzie

Sezon ogrodniczy dobiega końca, październik to ostatni moment na dokonanie nasadzeń i przygotowanie ogrodu do zimy. Targi Ogrodnicze są doskonałą okazją do uzupełnienia kolekcji roślin i poznania nowinek ogrodniczych. Na odwiedzających będą czekały stoiska oferujące materiał szkółkarski, rośliny ogrodowe, kwiaty doniczkowe, szeroka oferta cebulek kwiatowych, nasion, ziół oraz nawozów. Zwiedzający będą mogli zasięgnąć porady jak wzmocnić i zabezpieczyć rośliny przed zimą. Ekspozycję targową wzbogaci szeroka oferta narzędzi i maszyn ogrodniczych oraz stoiska z małą architekturą ogrodową.Wszystkich zainteresowanych projektowaniem ogrodów przydomowych zapraszamy w niedzielę na seminarium poświęcone tej tematyce.

Jak co roku szczególnie zapraszamy do namiotu Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Będzie można skorzystać z doradztwa specjalistów, a miłośnicy zieleni będą mogli sprawdzić swoją wiedzę w konkursie „Jaka to roślina i owoc?”. Na uczestników czekają nagrody. Zachęcamy również do obejrzenia pokazu technicznego tłoczenia i estryfikacji oleju rzepakowego, który będzie można oglądać przez dwa dni trwania targów.

Tradycyjnie przeprowadzimy konkurs na Najatrakcyjniejsze stoisko, Najbogatszą ofertę targów oraz Hit Targów Ogrodniczych i Hit Targów Leśnych, którego wyniki poznamy w niedzielę.

Las i My

Odwiedzający szepietowskie targi to często posiadacze lasów. To właśnie z myślą o nich po raz czwarty organizujemy Targi Leśne pod hasłem „Las i My”. Jest to jedno z największych wydarzeń związanych z lasem w województwie. To wspólna inicjatywa PODR Szepietowo, RDLP w Białymstoku i Nadleśnictwa Rudka. Przez dwa dni Szepietowo będzie przeżywało istne oblężenie leśników. Będzie okazja do poznania aktualnych trendów i nowości związanych z rynkiem drzewnym i gospodarką leśną. Swoją ofertę zaprezentuje kilkunastu wystawców z branży leśnej.

Dla zwiedzających przygotowano ciekawe pokazy m. in. maszyn wielooperacyjnych, artystycznego rzeźbienia pilarką, sokolnictwa, survivalu, kaletnictwa czy udzielania pierwszej pomocy powypadkowej. Nie zabraknie również takich atrakcji jak: konkursy, zabawy edukacyjne, przegląd sygnałów myśliwskich oraz filmów o tematyce leśnej. Ponadto w programie przewidziana jest organizacja zawodów drwali, których celem jest propagowanie bezpiecznej pracy.

Wydarzeniem towarzyszącym Targom Leśnym będzie konferencja dotycząca Puszczy Białowieskiej pn. „Puszcza Białowieska – prawda i mity”. Zachęcamy do udziału.

Prezentacje zwierząt

Równolegle z targami odbędzie się Wystawa Królików Rasowych i Drobiu Ozdobnego. Przez dwa dni będzie można obejrzeć ponad 200 sztuk okazów. Podlaski Związek Hodowców Królików Rasowych i Drobiu Ozdobnego organizuje dwudniowe warsztaty z zakresu zasad oceny fenotypu królików rasowych.

Bogata oferta wystawiennicza

Na szepietowskich targach tradycyjnie do kupienia będą produkty regionalne, takie jak swojskie chleby i sery. Rękodzielnicy zaprezentują swoje wyroby, a pszczelarze zaoferują wartościowe miody z podlaskich pasiek, które będą jak znalazł na zimę.

Jesienne Targi Ogrodnicze zamykają kalendarz imprez Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. To ostatnia okazja w tym roku, aby odwiedzić tereny wystawowe Agroarena i przyjemnie spędzić jesienny weekend.

Zapraszamy do Szepietowa!

Agnieszka Zawistowska