Polityka prywatności

Print Friendly, PDF & Email

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej: RODO) informujemy, iż:

1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo (zwany dalej: PODR w Szepietowie).

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w PODR w Szepietowie możliwy jest pod numerem tel. 86 275 8905 lub adresem e-mail: edeptula@odr-szepietowo.pl.

3) Jakie dane są gromadzone?

Korzystający z naszych serwisów pozostają anonimowi tak długo, aż sami nie zdecydują inaczej. Wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w Internecie informacje zawarte w logach systemowych (np. adres IP) są przez PODR w Szepietowie wykorzystywane w celach technicznych, związanych z administracją i wyświetlaniem strony. Poza tym adresy IP są wykorzystywane do zbierania ogólnych, statystycznych informacji. Informacje podane w formularzu są wykorzystywane przez PODR w Szepietowie do niezbędnych kontaktów z użytkownikami strony oraz dane zawarte w wysyłanej do nas wiadomości e-mail. Na naszej stronie używamy technologii takich jak: pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu ułatwienia korzystania ze strony. Dane będą przetwarzane do czasu posiadania udzielonej zgody.

4) Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do wyświetlenia informacji na stronie, zapamiętania ustawień, zestawieniu statystyk.

5) Mają Państwo prawo żądania od administratora dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Mają Państwo prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzasadnione jest, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

6) W jaki sposób chronione są informacje? Formularz wypełniany przez użytkownika realizowany jest za pomocą szyfrowanego protokołu transmisji danych.

7) Państwa dane osobowe, co do zasady nie są przekazywane poza obszar EOG. PODR w Szepietowie nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych podmiotom trzecim, chyba że będzie tego wymagało wykonanie umowy z PODR w Szepietowie. Dane zostaną przekazane w celu i w zakresie koniecznym do prawidłowego i należytego wykonania zawartej przez Państwa z PODR w Szepietowie umowy, oraz zostaną Państwo o tym fakcie powiadomieni. PODR w Szepietowie może przekazać Państwa dane związane z wyświetlaniem strony do usługi Google Analytics.

8) Wyrażenie zgody jest dobrowolne i w każdej chwili można ją wycofać.

Dożynki Województwa Podlaskiego 2014 – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

Dożynki Województwa Podlaskiego 2014


Print Friendly, PDF & Email

„Dożynki Wojewódzkie 2014” połączone z obchodami święta „Podlaskie Ziołami Pachnące” odbyły się w niedzielę 14 września 2014 roku w Białostockim Muzeum Wsi. Obchody Wojewódzkiego Święta Plonów rozpoczęły się uroczystą liturgią w Cerkwi Świętego Mikołaja Cudotwórcy w Białymstoku i Mszą Świętą w Bazylice Archikatedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku.

Dalsze uroczystości miały miejsce w Białostockim Muzeum Wsi, które zainaugurował uroczysty pochód dożynkowy, w którym uczestniczyli przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych, przedstawiciele instytucji działających na rzecz rolnictwa, a także duchowieństwo, reprezentanci poszczególnych powiatów z wieńcami dożynkowymi, rolnicy i sympatycy wsi i tradycji ludowych. Dożynkom przewodniczył Marszałek Województwa Podlaskiego Jarosław Zygmunt Dworzański, a honory Starostów Dożynek pełnili Zofia i Bogusław Krynicki oraz Krystyna i Eugeniusz Jaroszewiczowie.

Wyjątkową atrakcją Dożynek Wojewódzkich okazała się Wystawa Płodów Rolnych Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Zachwycała oryginalną formą i bogactwem eksponowanych zbóż, ziemniaków, warzyw i owoców. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również wyjątkowe stoisko ekologiczne z ogromem owoców, warzyw i ziół z certyfikowanych gospodarstw ekologicznych województwa podlaskiego. Ponadto odwiedzający stoisko mieli możliwość uzyskania wszelkich informacji i doradztwa w zakresie szeroko pojętego rolnictwa, nabycia „Wiadomości Rolniczych” oraz broszur i ulotek informacyjnych.

W ramach Święta Plonów odbyły się liczne pokazy zielarskie, wędzenia wędlin i rozruchu leśnej bimbrowni. Wybierano również najpiękniejszy wieniec dożynkowy, rozstrzygnięto konkurs kulinarny, a także nagradzano rolników w zakresie bezpiecznych żniw. W ramach dodatkowych atrakcji zorganizowano wystawę maszyn i sprzętu rolniczego Piknik Drobiowy, kiermasz rękodzieła, wystawy miodów, nalewek, ziół i wędzonych wyrobów mięsnych. Całemu wydarzeniu towarzyszyły występy zespołów folklorystycznych i degustacje specjałów tradycyjnej podlaskiej kuchni.

Główni organizatorzy Marszałek Województwa Podlaskiego, Dyrektor Muzeum Wsi oraz współorganizatorzy: Podlaska Izba Rolnicza, Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie i Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury.

  Barbara Kalenik

1700 04

1700 05

1700 02

1700 03

1700 06