Polityka prywatności

Print Friendly, PDF & Email

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej: RODO) informujemy, iż:

1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo (zwany dalej: PODR w Szepietowie).

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w PODR w Szepietowie możliwy jest pod numerem tel. 86 275 8905 lub adresem e-mail: edeptula@odr-szepietowo.pl.

3) Jakie dane są gromadzone?

Korzystający z naszych serwisów pozostają anonimowi tak długo, aż sami nie zdecydują inaczej. Wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w Internecie informacje zawarte w logach systemowych (np. adres IP) są przez PODR w Szepietowie wykorzystywane w celach technicznych, związanych z administracją i wyświetlaniem strony. Poza tym adresy IP są wykorzystywane do zbierania ogólnych, statystycznych informacji. Informacje podane w formularzu są wykorzystywane przez PODR w Szepietowie do niezbędnych kontaktów z użytkownikami strony oraz dane zawarte w wysyłanej do nas wiadomości e-mail. Na naszej stronie używamy technologii takich jak: pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu ułatwienia korzystania ze strony. Dane będą przetwarzane do czasu posiadania udzielonej zgody.

4) Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do wyświetlenia informacji na stronie, zapamiętania ustawień, zestawieniu statystyk.

5) Mają Państwo prawo żądania od administratora dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Mają Państwo prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzasadnione jest, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

6) W jaki sposób chronione są informacje? Formularz wypełniany przez użytkownika realizowany jest za pomocą szyfrowanego protokołu transmisji danych.

7) Państwa dane osobowe, co do zasady nie są przekazywane poza obszar EOG. PODR w Szepietowie nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych podmiotom trzecim, chyba że będzie tego wymagało wykonanie umowy z PODR w Szepietowie. Dane zostaną przekazane w celu i w zakresie koniecznym do prawidłowego i należytego wykonania zawartej przez Państwa z PODR w Szepietowie umowy, oraz zostaną Państwo o tym fakcie powiadomieni. PODR w Szepietowie może przekazać Państwa dane związane z wyświetlaniem strony do usługi Google Analytics.

8) Wyrażenie zgody jest dobrowolne i w każdej chwili można ją wycofać.

Dożynki w Nowych Piekutach – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

Dożynki w Nowych Piekutach


Print Friendly, PDF & Email

Juz po raz 25 zorganizowano w gminie Nowe Piekuty dożynki. W tym roku odbyły sie one 23 sierpnia. Starostami dożynek byli Agata Przeździecka i Jan Kulesza. Piękna pogoda sprawiła, że przybyło wielu gości, zarówno mieszkańców gminy, jak i gości, którzy specjalnie przyjechali tego dnia do Nowych Piekut. Uroczystości rozpoczęł Msza Święta w miejscowym kościele parafialnym, a po niej nastąpił przemarsz dożynkowy w otoczeniu ubranych w ludowe stroje tancerzy Zespołu Pieśni i Tańca „Skowronki” z Brańska.

Dalsza uroczystość odbywała się przy szkole podstawowej. Otwarcia dokonał Marek Kaczyński, wójt Nowych Piekut. Słowa podziękowania i uznania wyrazili przybyli goście, po czym uroczyście podzielono się chlebem dożynkowym.

,,Skowronki” oraz zespół ,,Przemyk” poprowadziły dalszą zabawę pod Kasztanem. Każdy mógł pobawić się w ludowych klimatach.

Dożynkowe konkursy

  • Dożynki nie mogłyby odbyć się bez tradycyjnych konkursów. Za najpiękniejsze wieńce dożynkowe uznano te z miejscowości Koboski, Krosowo Siódmaki i Łopienie Zyski.              
  • W kategorii najlepszy stół regionalny komisja wyróżniła wieś Krasowo Wielkie, Nowe Piekuty i Jabłoń Dąbrowa.
  • Doceniono również najpiękniejsze ogródki. Pierwsze miejsce zdobył Jarosław Kruszewski z Tłoczewa.
  • Miano najpiękniejszej posesji otrzymało gospodarstwo Anny i Piotr Łopieńskich z Łopieni Jeży.
  • Wiele humoru wprowadził konkurs na najlepszego sołtysa gminy. Po pięciu konkurencjach wygrał Waldemar Żochowski, sołtys Starych Żoch.

Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci. Zorganizowano zabawę na placu zabaw, a specjalnie dla nich wystąpili ,,Żuk i Biedronka”.

Podczas Dożynek cały czas można było podziwiać prece twórców ludowych.

Po zakończeniu wszystkich konkurencji zebrani goście mogli degustować specjały.

Zabawę do późnych godzin nocnych umilał zespół Shantel.

 dozynki nowe piekuty 1

dozynki nowe piekuty 2

dozynki nowe piekuty 3

dozynki nowe piekuty 4

dozynki nowe piekuty 5

Michał Święcki