Polityka prywatności

Print Friendly, PDF & Email

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej: RODO) informujemy, iż:

1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo (zwany dalej: PODR w Szepietowie).

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w PODR w Szepietowie możliwy jest pod numerem tel. 86 275 8905 lub adresem e-mail: edeptula@odr-szepietowo.pl.

3) Jakie dane są gromadzone?

Korzystający z naszych serwisów pozostają anonimowi tak długo, aż sami nie zdecydują inaczej. Wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w Internecie informacje zawarte w logach systemowych (np. adres IP) są przez PODR w Szepietowie wykorzystywane w celach technicznych, związanych z administracją i wyświetlaniem strony. Poza tym adresy IP są wykorzystywane do zbierania ogólnych, statystycznych informacji. Informacje podane w formularzu są wykorzystywane przez PODR w Szepietowie do niezbędnych kontaktów z użytkownikami strony oraz dane zawarte w wysyłanej do nas wiadomości e-mail. Na naszej stronie używamy technologii takich jak: pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu ułatwienia korzystania ze strony. Dane będą przetwarzane do czasu posiadania udzielonej zgody.

4) Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do wyświetlenia informacji na stronie, zapamiętania ustawień, zestawieniu statystyk.

5) Mają Państwo prawo żądania od administratora dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Mają Państwo prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzasadnione jest, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

6) W jaki sposób chronione są informacje? Formularz wypełniany przez użytkownika realizowany jest za pomocą szyfrowanego protokołu transmisji danych.

7) Państwa dane osobowe, co do zasady nie są przekazywane poza obszar EOG. PODR w Szepietowie nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych podmiotom trzecim, chyba że będzie tego wymagało wykonanie umowy z PODR w Szepietowie. Dane zostaną przekazane w celu i w zakresie koniecznym do prawidłowego i należytego wykonania zawartej przez Państwa z PODR w Szepietowie umowy, oraz zostaną Państwo o tym fakcie powiadomieni. PODR w Szepietowie może przekazać Państwa dane związane z wyświetlaniem strony do usługi Google Analytics.

8) Wyrażenie zgody jest dobrowolne i w każdej chwili można ją wycofać.

Dożynki diecezjalne w Sokołach 2013 – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

Dożynki diecezjalne w Sokołach 2013


Print Friendly, PDF & Email

„…Idą, idą polem żniwa, Brzęczą sierpy, brzęczą kosy, Ciężkie ziaren lecą kłosy…” ten cytat M. Konopnickiej z wiersza „Żniwa” towarzyszył tegorocznym łomżyńskim dożynkom diecezjalnym, które miały miejsce w Sokołach 8 września br.

Dożynki rozpoczęła Uroczysta Msza Św. o godzinie 12, która odbyła się w bazylice mniejszej w Sokołach pw. Wniebowzięcia NMP pod przewodnictwem ks. bp Janusza Stepnowskiego, podczas której poświęcono wieńce dożynkowe. Swoją obecnością dożynki zaszczycili: Starosta wysokomazowiecki Bogdan Zieliński, Wójt gminy Sokoły Józef Zajkowski, Wójt gminy Klukowo Grzegorz Jerzy Sylwestrzuk, Wójt gminy Kulesze Kościelne Józef Grochowski, Wójt gminy Wysokie Mazowieckie Krzysztof Krajewski, Zastępca dyrektora PODR w Szepietowie Mariusz Cylwik.

Stoisko Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, tradycyjnie przygotował wystawę płodów rolnych. Było to doskonałą okazja do obejrzenia wielu odmian zbóż, ziemniaków, warzyw i owoców, a doradcy PODR w Szepietowie służyli radą i pomocą.

Nie zabrakło stoisk z maszynami i sprzętem rolniczym, wystawców z rękodziełem ludowym, a także producentów regionalnej żywności z Podlasia oraz mnóstwa konkursów dla dzieci i młodzieży.

Głównymi atrakcjami dożynek było m.in.: rozstrzygnięcie konkursu “Najładniejszy Wieniec Dożynkowy”, który wygrała parafia pw. Św Krzyża w Przytułach, oraz występy Orkiestry Dętej OSP z Wysokiego Mazowieckiego, zespołu wokalno-instrumentalnego z Sokół, solistów GOK Sokoły, oraz zespołu “The Wild”.

Słoneczna pogoda, która towarzyszyła przez cały dzień zgromadziła licznych gości z różnych zakątków województwa.

Michał Święcki