Polityka prywatności

Print Friendly, PDF & Email

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej: RODO) informujemy, iż:

1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo (zwany dalej: PODR w Szepietowie).

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w PODR w Szepietowie możliwy jest pod numerem tel. 86 275 8905 lub adresem e-mail: edeptula@odr-szepietowo.pl.

3) Jakie dane są gromadzone?

Korzystający z naszych serwisów pozostają anonimowi tak długo, aż sami nie zdecydują inaczej. Wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w Internecie informacje zawarte w logach systemowych (np. adres IP) są przez PODR w Szepietowie wykorzystywane w celach technicznych, związanych z administracją i wyświetlaniem strony. Poza tym adresy IP są wykorzystywane do zbierania ogólnych, statystycznych informacji. Informacje podane w formularzu są wykorzystywane przez PODR w Szepietowie do niezbędnych kontaktów z użytkownikami strony oraz dane zawarte w wysyłanej do nas wiadomości e-mail. Na naszej stronie używamy technologii takich jak: pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu ułatwienia korzystania ze strony. Dane będą przetwarzane do czasu posiadania udzielonej zgody.

4) Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do wyświetlenia informacji na stronie, zapamiętania ustawień, zestawieniu statystyk.

5) Mają Państwo prawo żądania od administratora dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Mają Państwo prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzasadnione jest, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

6) W jaki sposób chronione są informacje? Formularz wypełniany przez użytkownika realizowany jest za pomocą szyfrowanego protokołu transmisji danych.

7) Państwa dane osobowe, co do zasady nie są przekazywane poza obszar EOG. PODR w Szepietowie nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych podmiotom trzecim, chyba że będzie tego wymagało wykonanie umowy z PODR w Szepietowie. Dane zostaną przekazane w celu i w zakresie koniecznym do prawidłowego i należytego wykonania zawartej przez Państwa z PODR w Szepietowie umowy, oraz zostaną Państwo o tym fakcie powiadomieni. PODR w Szepietowie może przekazać Państwa dane związane z wyświetlaniem strony do usługi Google Analytics.

8) Wyrażenie zgody jest dobrowolne i w każdej chwili można ją wycofać.

Zdrowy styl życia w Dołubowie – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

Zdrowy styl życia w Dołubowie


Artykuły w tej kategorii:

Print Friendly, PDF & Email

W dniu 9.12.2015 we wsi Dołubowo w powiecie siemiatyckim odbył się pokaz nt. „Zdrowy styl życia – żywienie rodziny”, w którym uczestniczyło 10 kobiet. Celem pokazu było propagowanie zdrowego stylu życia, poszerzenie wiedzy na temat zasad żywienia rodziny, zapoznanie uczestniczek z podstawowymi zasadami komponowania codziennej diety, a także walorach i wartościach odżywczych kasz, zwłaszcza kaszy jaglanej. Omówione zostały wartości odżywcze podstawowych produktów żywieniowych, podział produktów spożywczych na podstawowe grupy: białka, tłuszcze, węglowodany, składniki mineralne i witaminy, jak również przybliżono zasady układania jadłospisów z uwzględnieniem sezonowości.
W trakcie przygotowywania poszczególnych dań zapoznano uczestniczki z podstawowymi zasadami obróbki surowców. Wykonano „gniazda makaronowe”, zapiekankę z kurczaka, trufle kokosowe z kaszy jaglanej, czekoladowy budyń jaglany, surówka z kapusty pekińskiej. Najbardziej smakowite okazały się gniazda makaronowe i trufle kokosowe.

Gniazda makaronowe (przepis pochodzi ze str. www. kuchniabroni)
15 gniazd makaronu wstążki, 10 dag sera żółtego, 50 dag mięsa mielonego, jajko, cebula, 1 sucha bułka moczona w mleku lub 3 łyżki bułki tartej, 1 łyżka kwaśnej śmietany, 2 ząbki czosnku, sól, pieprz
Sos: 0,5 litra śmietany 30%, 0,5 litra wody, 2 łyżki kwaśnej śmietany 18%, 2 łyżki majonezu, 2 płaskie łyżki mąki, 2 łyżeczki przecieru pomidorowego, sól, pieprz, suszona bazylia, czosnek granulowany

Wszystkie składniki farszu doprawić i dokładnie wymieszać. Podzielić na 15 równych części i uformować kulki. Gniazda makaronowe ułożyć w naczyniu żaroodpornym. Do każdego gniazda włożyć kulkę mięsa, lekko docisnąć tak aby mięso wypełniło makaronowe gniazdo.
Wszystkie składniki na sos wymieszać, doprawić i zalać przygotowane makaronowe gniazda. Sosu ma być tyle, aby makaron był przykryty. Posypać startym żółtym serem.
Całość przykryć folią aluminiową, wstawić do nagrzanego piekarnika 180- 200 stopni i piec ok. 40 minut. Przed końcem pieczenia zdjąć folię i zapiekać jeszcze 10 minut. Danie jest gotowe jak sos, którym jest zalany makaron, zgęstnieje.

Bożena Radziszewska