Polityka prywatności

Print Friendly, PDF & Email

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej: RODO) informujemy, iż:

1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo (zwany dalej: PODR w Szepietowie).

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w PODR w Szepietowie możliwy jest pod numerem tel. 86 275 8905 lub adresem e-mail: edeptula@odr-szepietowo.pl.

3) Jakie dane są gromadzone?

Korzystający z naszych serwisów pozostają anonimowi tak długo, aż sami nie zdecydują inaczej. Wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w Internecie informacje zawarte w logach systemowych (np. adres IP) są przez PODR w Szepietowie wykorzystywane w celach technicznych, związanych z administracją i wyświetlaniem strony. Poza tym adresy IP są wykorzystywane do zbierania ogólnych, statystycznych informacji. Informacje podane w formularzu są wykorzystywane przez PODR w Szepietowie do niezbędnych kontaktów z użytkownikami strony oraz dane zawarte w wysyłanej do nas wiadomości e-mail. Na naszej stronie używamy technologii takich jak: pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu ułatwienia korzystania ze strony. Dane będą przetwarzane do czasu posiadania udzielonej zgody.

4) Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do wyświetlenia informacji na stronie, zapamiętania ustawień, zestawieniu statystyk.

5) Mają Państwo prawo żądania od administratora dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Mają Państwo prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzasadnione jest, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

6) W jaki sposób chronione są informacje? Formularz wypełniany przez użytkownika realizowany jest za pomocą szyfrowanego protokołu transmisji danych.

7) Państwa dane osobowe, co do zasady nie są przekazywane poza obszar EOG. PODR w Szepietowie nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych podmiotom trzecim, chyba że będzie tego wymagało wykonanie umowy z PODR w Szepietowie. Dane zostaną przekazane w celu i w zakresie koniecznym do prawidłowego i należytego wykonania zawartej przez Państwa z PODR w Szepietowie umowy, oraz zostaną Państwo o tym fakcie powiadomieni. PODR w Szepietowie może przekazać Państwa dane związane z wyświetlaniem strony do usługi Google Analytics.

8) Wyrażenie zgody jest dobrowolne i w każdej chwili można ją wycofać.

Ozdoby wielkanocne – jaja dziergane szydełkiem – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

Ozdoby wielkanocne – jaja dziergane szydełkiem


Artykuły w tej kategorii:

Print Friendly, PDF & Email

Myśląc o dekoracji domu z okazji Świąt Wielkanocnych, możemy pokusić się o wykonanie oryginalnych ozdób, którymi na pewno będą jaja dziergane szydełkiem.

Niezbędne materiały

  • nici bawełniane
  • szydełko
  • balony
  • mąka ziemniaczana do sporządzenia kleju

1.Materiay

Dziergamy jaja

Początkujący artyści, wykonując jaja szydełkiem, wspomagają się wzorami, których bez liku można znaleźć na stronach internetowych lub skorzystać z rad pań biegłych w sztuce szydełkowania. Po wykonaniu 2 części jaja szydełkiem łączymy je, następnie w środek wkładamy balon. Dmuchając, nadajemy kształt. Następnie wykonujemy klej z mąki ziemniaczanej nanosimy go na jajo. Po wyschnięciu przebijamy balon i wyciągamy go. Jajo możemy ozdobić koralikami lub wstążkami.

2.wzr

3.nauka

Pokaz dziergania jaj

Sztuki wykonywania jaj szydełkiem można było nauczyć się na pokazie sezonowych dekoracji domu i zagrody, który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiżajnach. Zorganizowany został przez Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Suwałkach 9 marca 2016 r. Uczestniczki pod okiem pań biegłych w sztuce szydełkowania i w oparciu o wzór samodzielnie sporządziły ozdoby. W czasie pokazu uczestniczki wymieniły się wiadomościami na temat zwyczajów i obrzędów wielkanocnych z ich regionu.

 4.praca

5.wydiergane jaja

6.ukoczone prace

Efekty spotkania uwieczniono na załączonych zdjęciach.

Hanna Wójcik