Polityka prywatności

Print Friendly, PDF & Email

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej: RODO) informujemy, iż:

1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo (zwany dalej: PODR w Szepietowie).

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w PODR w Szepietowie możliwy jest pod numerem tel. 86 275 8905 lub adresem e-mail: edeptula@odr-szepietowo.pl.

3) Jakie dane są gromadzone?

Korzystający z naszych serwisów pozostają anonimowi tak długo, aż sami nie zdecydują inaczej. Wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w Internecie informacje zawarte w logach systemowych (np. adres IP) są przez PODR w Szepietowie wykorzystywane w celach technicznych, związanych z administracją i wyświetlaniem strony. Poza tym adresy IP są wykorzystywane do zbierania ogólnych, statystycznych informacji. Informacje podane w formularzu są wykorzystywane przez PODR w Szepietowie do niezbędnych kontaktów z użytkownikami strony oraz dane zawarte w wysyłanej do nas wiadomości e-mail. Na naszej stronie używamy technologii takich jak: pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu ułatwienia korzystania ze strony. Dane będą przetwarzane do czasu posiadania udzielonej zgody.

4) Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do wyświetlenia informacji na stronie, zapamiętania ustawień, zestawieniu statystyk.

5) Mają Państwo prawo żądania od administratora dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Mają Państwo prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzasadnione jest, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

6) W jaki sposób chronione są informacje? Formularz wypełniany przez użytkownika realizowany jest za pomocą szyfrowanego protokołu transmisji danych.

7) Państwa dane osobowe, co do zasady nie są przekazywane poza obszar EOG. PODR w Szepietowie nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych podmiotom trzecim, chyba że będzie tego wymagało wykonanie umowy z PODR w Szepietowie. Dane zostaną przekazane w celu i w zakresie koniecznym do prawidłowego i należytego wykonania zawartej przez Państwa z PODR w Szepietowie umowy, oraz zostaną Państwo o tym fakcie powiadomieni. PODR w Szepietowie może przekazać Państwa dane związane z wyświetlaniem strony do usługi Google Analytics.

8) Wyrażenie zgody jest dobrowolne i w każdej chwili można ją wycofać.

Ogród dla każdego – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

Ogród dla każdego


Artykuły w tej kategorii:

Print Friendly, PDF & Email

DSC 0096

Wiedza na temat sposobów zagospodarowania przestrzeni przydomowej jest niezwykle ważna przy projektowaniu przestrzeni wokół własnego gospodarstwa domowego. Pozwala spojrzeć na ten proces przez pryzmat dziedzictwa kulturowego i bardziej świadomie korzystać z zasad wypracowanych przez specjalistów w tej dziedzinie. Z podstawami urządzania ogrodów – przede wszystkim wiejskich – można było zapoznać się podczas Wiosennych Targów Ogrodniczych i Targów Pszczelarskich 2016 w PODR w Szepietowie.

16 kwietnia w trakcie corocznych wiosennych targów odbył się już drugi z serii wykład związany z urządzaniem ogrodów przydomowych. Tegoroczne szkolenie skupiało się przede wszystkim na nasadzeniach ozdobnych polecanych do ogrodów wiejskich, ale także do m.in. ogrodów miejskich, ogrodów motyli i specyficznych części ogrodów, wydzielonych w konkretnym celu, np. odstraszania komarów.

Uczestnicy zapoznali się z:

  • sposobami doboru roślin do nasadzeń w ogrodach wiejskich i innych,
  • znaczeniem dziedzictwa kulturowego oraz tradycji miejsca,
  • miejscem ogrodu w krajobrazie,
  • najczęściej popełnianymi błędami przy projektowaniu.

W wykładzie udział wzięło 40 osób. Wszyscy słuchacze otrzymali po egzemplarzu bogato ilustrowanego wydawnictwa PODR w Szepietowie pt. „Nasadzenia ozdobne w wiejskich ogrodach przydomowych”, zwierającego najważniejsze informacje na temat zakładania ogrodów wiejskich i ich stylizacji na tradycyjne.

Beztytuu

Zdobytą wiedzę można było wykorzystać również podczas konkursu „Zgadnij co to za roślina” zorganizowanego przez PODR w Szepietowie.

Izabela Targ