W ramach realizowanych przez PZDR w Bielsku Podlaskim porad doradczych i szkoleniowych, pod koniec października został przeprowadzony pokaz pt. „Sezonowe dekoracje domu i zagrody” w Gminnym Centrum Biblioteczno-Kulturalnym w Wyszkach w powiecie bielskim.

IMG 1456

Celem pokazu było zainspirowanie kobiet do kreatywnego tworzenia stroików okolicznościowych oraz innych elementów dekoracyjnych podnoszących estetykę otoczenia.

Uczestniczące w pokazie mieszkanki wsi nie pierwszy raz brały udział w spotkaniu organizowanym przez Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Wspólnie z prowadzącą przygotowały niepowtarzalne, naturalne stroiki na groby z okazji Święta Zmarłych. Bazą stroików była gąbka florystyczna, która doskonale utrzymuje świeżość żywych kompozycji. Stroiki wykonywane były z żywych gałązek krzewów i drzew iglastych, głównie jałowców, świerka, jodły. Wykorzystane zostały również pędy bluszczu, mahonii, leszczyny, perukowca, kłosy zbóż i traw, a także szyszki, miechunka, miesiącznica, rajskie jabłuszka oraz sztuczne kwiaty.

W rezultacie powstały oryginalne i efektowne stroiki, które uczestniczki przeznaczyły na groby najbliższych.

IMG 1434

IMG 1447

IMG 1448

IMG 1449

IMG 1451

IMG 1458

IMG 1460

Barbara Porowska

Dzisiaj jest 23.04.2018 godz.
Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie