Polityka prywatności

Print Friendly, PDF & Email

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej: RODO) informujemy, iż:

1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo (zwany dalej: PODR w Szepietowie).

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w PODR w Szepietowie możliwy jest pod numerem tel. 86 275 8905 lub adresem e-mail: edeptula@odr-szepietowo.pl.

3) Jakie dane są gromadzone?

Korzystający z naszych serwisów pozostają anonimowi tak długo, aż sami nie zdecydują inaczej. Wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w Internecie informacje zawarte w logach systemowych (np. adres IP) są przez PODR w Szepietowie wykorzystywane w celach technicznych, związanych z administracją i wyświetlaniem strony. Poza tym adresy IP są wykorzystywane do zbierania ogólnych, statystycznych informacji. Informacje podane w formularzu są wykorzystywane przez PODR w Szepietowie do niezbędnych kontaktów z użytkownikami strony oraz dane zawarte w wysyłanej do nas wiadomości e-mail. Na naszej stronie używamy technologii takich jak: pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu ułatwienia korzystania ze strony. Dane będą przetwarzane do czasu posiadania udzielonej zgody.

4) Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do wyświetlenia informacji na stronie, zapamiętania ustawień, zestawieniu statystyk.

5) Mają Państwo prawo żądania od administratora dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Mają Państwo prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzasadnione jest, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

6) W jaki sposób chronione są informacje? Formularz wypełniany przez użytkownika realizowany jest za pomocą szyfrowanego protokołu transmisji danych.

7) Państwa dane osobowe, co do zasady nie są przekazywane poza obszar EOG. PODR w Szepietowie nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych podmiotom trzecim, chyba że będzie tego wymagało wykonanie umowy z PODR w Szepietowie. Dane zostaną przekazane w celu i w zakresie koniecznym do prawidłowego i należytego wykonania zawartej przez Państwa z PODR w Szepietowie umowy, oraz zostaną Państwo o tym fakcie powiadomieni. PODR w Szepietowie może przekazać Państwa dane związane z wyświetlaniem strony do usługi Google Analytics.

8) Wyrażenie zgody jest dobrowolne i w każdej chwili można ją wycofać.

W kuchni wigilijnej – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

W kuchni wigilijnej


Print Friendly, PDF & Email

Czas przedświąteczny to nie jest okres zastoju i tylko oczekiwania na Boże Narodzenie. Udowodniły to Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z miejscowości: Zwierki, Koplany, Folwarki Małe, Kulesze Kościelne, Łady Polne, Laskowca oraz Stowarzyszenia Bardzo Aktywna Wieś “Barwa” z Rafałówki.

W dniu 19 grudnia br. w Rafałówce w powiecie białostockim odbyły się warsztaty kulinarne i konkurs kulinarny pt. “W kuchni wigilijnej”, w których uczestniczyły członkinie wspomnianych Kół Gospodyń Wiejskich.

Rolniczki w tym czasie organizują wspólne spotkania, wymieniają się doświadczeniami, promują podlaską tradycję, a co za tym idzie również potrawy regionalne często zapominane, bo wykonywane już dawno temu, pamiętane jedynie przez babcie.

W trakcie warsztatów gospodynie wiejskie przygotowały wiele smakowitych potraw takich jak: szczupak w galarecie, ryby faszerowane, śledzie pod różnymi postaciami, ryby po grecku, karp w różnych postaciach, bigos oraz wiele postnych sałatek. Przygotowały również wiele tradycyjnych i zapomnianych ciast min. choinkę, wszystko wyeksponowano na odświętnie udekorowanym stole. Kobiety podzieliły się swoimi doświadczeniami kulinarnymi, wymieniły przepisami oraz zadeklarowały dalszą współpracę między Kołami.

Wszystkie potrawy wykonane przez Panie były na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie więc każde z Kół Gospodyń Wiejskich otrzymało nagrody w postaci miksera z misą obrotową. W warsztatach uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku, Starostwa Powiatowego w Białymstoku oraz Rady Gminy w Juchnowcu Kościelnym. Na zakończenie spotkania zespół „Barwianka” zaśpiewał kolędy, a wszyscy uczestnicy mieli możliwość degustacji nagrodzonych potraw.

Magdalena Bagińska