Polityka prywatności

Print Friendly, PDF & Email

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej: RODO) informujemy, iż:

1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo (zwany dalej: PODR w Szepietowie).

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w PODR w Szepietowie możliwy jest pod numerem tel. 86 275 8905 lub adresem e-mail: edeptula@odr-szepietowo.pl.

3) Jakie dane są gromadzone?

Korzystający z naszych serwisów pozostają anonimowi tak długo, aż sami nie zdecydują inaczej. Wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w Internecie informacje zawarte w logach systemowych (np. adres IP) są przez PODR w Szepietowie wykorzystywane w celach technicznych, związanych z administracją i wyświetlaniem strony. Poza tym adresy IP są wykorzystywane do zbierania ogólnych, statystycznych informacji. Informacje podane w formularzu są wykorzystywane przez PODR w Szepietowie do niezbędnych kontaktów z użytkownikami strony oraz dane zawarte w wysyłanej do nas wiadomości e-mail. Na naszej stronie używamy technologii takich jak: pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu ułatwienia korzystania ze strony. Dane będą przetwarzane do czasu posiadania udzielonej zgody.

4) Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do wyświetlenia informacji na stronie, zapamiętania ustawień, zestawieniu statystyk.

5) Mają Państwo prawo żądania od administratora dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Mają Państwo prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzasadnione jest, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

6) W jaki sposób chronione są informacje? Formularz wypełniany przez użytkownika realizowany jest za pomocą szyfrowanego protokołu transmisji danych.

7) Państwa dane osobowe, co do zasady nie są przekazywane poza obszar EOG. PODR w Szepietowie nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych podmiotom trzecim, chyba że będzie tego wymagało wykonanie umowy z PODR w Szepietowie. Dane zostaną przekazane w celu i w zakresie koniecznym do prawidłowego i należytego wykonania zawartej przez Państwa z PODR w Szepietowie umowy, oraz zostaną Państwo o tym fakcie powiadomieni. PODR w Szepietowie może przekazać Państwa dane związane z wyświetlaniem strony do usługi Google Analytics.

8) Wyrażenie zgody jest dobrowolne i w każdej chwili można ją wycofać.

Sabantuj w Kruszynianach – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

Sabantuj w Kruszynianach


Print Friendly, PDF & Email

 

Sabantuj w Kruszynianach

 

Sabantuj to nazwa rolniczego święta tatarskiego, którego uroczyste obchody ściągnęły 14 czerwca do Kruszynian gości nie tylko z Polski, ale z całego świata. Każdy z uczestników mógł popróbować smaków z różnych zakątków świata: kuchni indonezyjskiej, kazachskiej, macedońskiej, bośniackiej, arabskiej oraz oczywiście tatarskiej. Swoje pomysły na wykorzystanie tatarskich przysmaków w nowoczesnej kuchni prezentowali również znani wśród miłośników nowych i ciekawych smaków, David Gaboriaud, kucharz prowadzący Kuchnia+, i Jerzy Nogal, szef kuchni warszawskiego lokalu Mjud.

Przy okazji obchodów, właściciele gospodarstwa agroturystycznego „Tatarska Jurta” i zarazem gospodarze terenów, na których odbywały się sobotnie uroczystości, przygotowali wiele różnych atrakcji: od występów artystycznych, poprzez paradę koni i pojazdy konne Chorągwi Hetmana Czarnieckiego, czy pokazy akcji i sprzętu służb mundurowych, aż po różnego rodzaju pokazy i konkursy kulinarne.

Sabantuj był okazją do rozstrzygnięcia III Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego dla blogerów kulinarnych, w którym Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie był sponsorem głównej nagrody. Zwyciężczynią została Emilia Temizkan prowadząca blog „Turcja od kuchni”, która otrzymała z rąk Jana Zalewskiego – Dyrektora PODR w Szepietowie nagrodę rzeczową i list gratulacyjny.

Jan Zalewski, dyrektor PODR w Szepietowie, wspólnie z Mieczysławem Kazimierzem Baszko, marszałkiem województwa podlaskiego poprowadzili pokaz smażenia placków według tatarskiej receptury. Po gotowe smakołyki, bardzo szybko ustawiła się duża kolejka.

Całe wydarzenie miało za cel promocję dziedzictwa kulturowego województwa podlaskiego, a szczególnie kultury i kuchni tatarskiej.

 

formacja Czarneckiego Kruszyniany

Marszalek Kruszyniany

kolejka po smakolyki Kruszyniany

zwyciezczyni konkursu Kruszyniany

 

 Joanna Czarkowska