Polityka prywatności

Print Friendly, PDF & Email

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej: RODO) informujemy, iż:

1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo (zwany dalej: PODR w Szepietowie).

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w PODR w Szepietowie możliwy jest pod numerem tel. 86 275 8905 lub adresem e-mail: edeptula@odr-szepietowo.pl.

3) Jakie dane są gromadzone?

Korzystający z naszych serwisów pozostają anonimowi tak długo, aż sami nie zdecydują inaczej. Wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w Internecie informacje zawarte w logach systemowych (np. adres IP) są przez PODR w Szepietowie wykorzystywane w celach technicznych, związanych z administracją i wyświetlaniem strony. Poza tym adresy IP są wykorzystywane do zbierania ogólnych, statystycznych informacji. Informacje podane w formularzu są wykorzystywane przez PODR w Szepietowie do niezbędnych kontaktów z użytkownikami strony oraz dane zawarte w wysyłanej do nas wiadomości e-mail. Na naszej stronie używamy technologii takich jak: pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu ułatwienia korzystania ze strony. Dane będą przetwarzane do czasu posiadania udzielonej zgody.

4) Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do wyświetlenia informacji na stronie, zapamiętania ustawień, zestawieniu statystyk.

5) Mają Państwo prawo żądania od administratora dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Mają Państwo prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzasadnione jest, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

6) W jaki sposób chronione są informacje? Formularz wypełniany przez użytkownika realizowany jest za pomocą szyfrowanego protokołu transmisji danych.

7) Państwa dane osobowe, co do zasady nie są przekazywane poza obszar EOG. PODR w Szepietowie nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych podmiotom trzecim, chyba że będzie tego wymagało wykonanie umowy z PODR w Szepietowie. Dane zostaną przekazane w celu i w zakresie koniecznym do prawidłowego i należytego wykonania zawartej przez Państwa z PODR w Szepietowie umowy, oraz zostaną Państwo o tym fakcie powiadomieni. PODR w Szepietowie może przekazać Państwa dane związane z wyświetlaniem strony do usługi Google Analytics.

8) Wyrażenie zgody jest dobrowolne i w każdej chwili można ją wycofać.

Chrusty na ostatki – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

Chrusty na ostatki


Print Friendly, PDF & Email

Karnawał, to od wieków tradycyjny okres, w którym organizowane są wystawne bale i przyjęcia, dawniej maskowe lub przebierańców. Osoby, które nie przepadają za tańcami organizują spotkania z suto zastawianymi stołami. W ostatnim tygodniu karnawału, zaczynającym się w tłusty czwartek, na stołach królują słodkie wypieki w postaci chrustów, pączków i róż karnawałowych robionych z ciasta faworkowego. Taką tradycję podtrzymują m.in. mieszkanki gminy Mały Płock w powiecie kolneńskim, które uczestniczyły w dniu 8 lutego 2018 r. w  pokazie “Tradycje kulinarne”. Spotkanie zorganizowała specjalistka Sekcji Wiejskiego Gospodarstwa Domowego i Agroturystyki w Powiatowym Zespole Doradztwa Rolniczego w Kolnie – Mirosława Ramatowska. Udział wzięły członkinie KGW w Małym Płocku, które wspólnie przygotowały i smażyły pączki, chrusty i róże karnawałowe.

Jedna z uczestniczek, Pani Ania, podzieliła się z czytelnikami strony internetowej sprawdzonym i prostym przepisem na wyśmienite chrusty:

Chrust

20 dag mąki, 3 żółtka, 3 łyżki gęstej śmietany, łyżka cukru pudru, łyżka spirytusu, cukier puder do posypania.

Połączyć wszystkie składniki, wyrobić ciasto i wybić wałkiem aż do pojawienia się pęcherzyków powietrza, odstawić na 20 min. do odpoczęcia. Następnie rozwałkować cieniutko, wykrawać chrusty i smażyć na rozgrzanym oleju do wypłynięcia. Wykładać na ręcznik papierowy, osączyć z nadmiaru tłuszczu, schłodzone posypać cukrem pudrem.

Mirosława Ramatowska

PZDR w Kolnie