Polityka prywatności

Print Friendly, PDF & Email

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej: RODO) informujemy, iż:

1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo (zwany dalej: PODR w Szepietowie).

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w PODR w Szepietowie możliwy jest pod numerem tel. 86 275 8905 lub adresem e-mail: edeptula@odr-szepietowo.pl.

3) Jakie dane są gromadzone?

Korzystający z naszych serwisów pozostają anonimowi tak długo, aż sami nie zdecydują inaczej. Wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w Internecie informacje zawarte w logach systemowych (np. adres IP) są przez PODR w Szepietowie wykorzystywane w celach technicznych, związanych z administracją i wyświetlaniem strony. Poza tym adresy IP są wykorzystywane do zbierania ogólnych, statystycznych informacji. Informacje podane w formularzu są wykorzystywane przez PODR w Szepietowie do niezbędnych kontaktów z użytkownikami strony oraz dane zawarte w wysyłanej do nas wiadomości e-mail. Na naszej stronie używamy technologii takich jak: pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu ułatwienia korzystania ze strony. Dane będą przetwarzane do czasu posiadania udzielonej zgody.

4) Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do wyświetlenia informacji na stronie, zapamiętania ustawień, zestawieniu statystyk.

5) Mają Państwo prawo żądania od administratora dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Mają Państwo prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzasadnione jest, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

6) W jaki sposób chronione są informacje? Formularz wypełniany przez użytkownika realizowany jest za pomocą szyfrowanego protokołu transmisji danych.

7) Państwa dane osobowe, co do zasady nie są przekazywane poza obszar EOG. PODR w Szepietowie nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych podmiotom trzecim, chyba że będzie tego wymagało wykonanie umowy z PODR w Szepietowie. Dane zostaną przekazane w celu i w zakresie koniecznym do prawidłowego i należytego wykonania zawartej przez Państwa z PODR w Szepietowie umowy, oraz zostaną Państwo o tym fakcie powiadomieni. PODR w Szepietowie może przekazać Państwa dane związane z wyświetlaniem strony do usługi Google Analytics.

8) Wyrażenie zgody jest dobrowolne i w każdej chwili można ją wycofać.

BRAWO ONI! Rolnicy z podlaskiego najlepsi w kraju! – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

BRAWO ONI! Rolnicy z podlaskiego najlepsi w kraju!


Print Friendly, PDF & Email

Zakończył się jeden z najbardziej prestiżowych plebiscytów rolniczych w kraju – AgroLiga. Nagrodzono najlepszych rolników i przedsiębiorców sektora rolniczego. Tytuł Krajowego Mistrza 2015 otrzymali Anna i Sylwester Jaszczołt z powiatu siemiatyckiego. Gratulacje i dyplomy odebrało szesnastu rolników i piętnastu przedstawicieli firm m.in. producent maszyn i urządzeń Metal-Fach z Sokółki.

agroliga2016 2

14 czerwca 2016 r. w ministerstwie rolnictwa, a następnie w ogrodach Pałacu Prezydenckiego uhonorowano najlepszych rolników i agroprzedsiębiorców. Anna i Sylwester Jaszczołtowie odebrali z rąk prezydenta RP Andrzeja Dudy tytuł Mistrzów Krajowych Agroligi 2015 w kategorii rolnicy, natomiast w kategorii firmy wicemistrzami został Metal-Fach z Sokółki, nagrodę odebrał wiceprezes Janusz Kaźmierowski.

Wszyscy laureaci otrzymali listy gratulacyjne, dyplomy i puchary wręczone przez prezydenta Andrzeja Dudę oraz sekretarza stanu Jacka Boguckiego, a także prezesów Agencji Rynku Rolnego i Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

 

agroliga2016

– Dziś zgromadzili się tutaj najlepsi wśród najlepszych – mówił wiceminister rolnictwa Jacek Bogucki. – Gratuluję szczególnie tegorocznym laureatom, którzy potrafili w trudnym dla rolnictwa okresie rozwijać swoją produkcję. To ogromny wysiłek, za co bardzo Państwu dziękuję.

agroliga2016 3

Od ponad dwudziestu lat celem konkursu jest promowanie producentów rolnych, którzy dzięki pomysłowości, inicjatywie modernizują i rozwijają swoje gospodarstwa. Konkurs kreuje pozytywny wizerunek polskiej wsi i rolnictwa. Gospodarze z Jaszczołt są tego doskonałym przykładem.

Gospodarstwo Sylwestra i Anny Jaszczołt słynie z największej produkcji mleka w okolicy. Zasoby ziemi użytkowanej rolniczo wynoszą 236 ha i systematycznie wzrastają. Rolnicy są prekursorami wielkostadnego chowu i hodowli bydła mlecznego na terenie Południowego Podlasia. Obecnie produkcja mleka wynosi ponad 1,67 mln litrów rocznie. Średnia wydajność mleczna w granicach 9200 l/szt. Utrzymuje się 360 sztuk bydła, a stado podstawowe liczy 180 krów. Od początku gospodarowania wprowadzano nowości do procesu produkcyjnego i realizowano innowacyjne projekty. Umiejętnie wykorzystano wsparcia z funduszy krajowych i unijnych, dzięki temu prezentowany jest wysoki standard gospodarstwa. Dodatkowo podjęto działalność pozarolniczą, którą ukierunkowano na wspomaganie produkcji roślinnej.

agroliga2016 5

Gratulacjom nie było końca, podczas uroczystości dyrektorzy Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie przekazali laureatom pamiątkowe grawertony.

agroliga2016 6

AgroLiga organizowana jest na szczeblu wojewódzkim przez Wojewódzkie Ośrodki Doradztwa Rolniczego, zaś na szczeblu krajowym przez Redakcję Audycji Rolnych Programu 1 TVP S.A. i Stowarzyszenie AgroBiznesKlub.

MZ

fot. D.Jaszczołt