Polityka prywatności

Print Friendly, PDF & Email

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej: RODO) informujemy, iż:

1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo (zwany dalej: PODR w Szepietowie).

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w PODR w Szepietowie możliwy jest pod numerem tel. 86 275 8905 lub adresem e-mail: edeptula@odr-szepietowo.pl.

3) Jakie dane są gromadzone?

Korzystający z naszych serwisów pozostają anonimowi tak długo, aż sami nie zdecydują inaczej. Wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w Internecie informacje zawarte w logach systemowych (np. adres IP) są przez PODR w Szepietowie wykorzystywane w celach technicznych, związanych z administracją i wyświetlaniem strony. Poza tym adresy IP są wykorzystywane do zbierania ogólnych, statystycznych informacji. Informacje podane w formularzu są wykorzystywane przez PODR w Szepietowie do niezbędnych kontaktów z użytkownikami strony oraz dane zawarte w wysyłanej do nas wiadomości e-mail. Na naszej stronie używamy technologii takich jak: pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu ułatwienia korzystania ze strony. Dane będą przetwarzane do czasu posiadania udzielonej zgody.

4) Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do wyświetlenia informacji na stronie, zapamiętania ustawień, zestawieniu statystyk.

5) Mają Państwo prawo żądania od administratora dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Mają Państwo prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzasadnione jest, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

6) W jaki sposób chronione są informacje? Formularz wypełniany przez użytkownika realizowany jest za pomocą szyfrowanego protokołu transmisji danych.

7) Państwa dane osobowe, co do zasady nie są przekazywane poza obszar EOG. PODR w Szepietowie nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych podmiotom trzecim, chyba że będzie tego wymagało wykonanie umowy z PODR w Szepietowie. Dane zostaną przekazane w celu i w zakresie koniecznym do prawidłowego i należytego wykonania zawartej przez Państwa z PODR w Szepietowie umowy, oraz zostaną Państwo o tym fakcie powiadomieni. PODR w Szepietowie może przekazać Państwa dane związane z wyświetlaniem strony do usługi Google Analytics.

8) Wyrażenie zgody jest dobrowolne i w każdej chwili można ją wycofać.

Biesiada sąsiedzka – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

Biesiada sąsiedzka


Print Friendly, PDF & Email

Znajomość z sąsiadami w dzisiejszych czasach opiera się na zwykłym „Dzień dobry”, a często też bywa, że przechodzimy obok siebie obojętnie. Dlatego integracja jest bardzo ważna, chociażby dla podtrzymania tradycji sąsiedzkich. Wspólna zabawa zbliża do siebie ludzi, często zabieganych i zatroskanych problemami dnia codziennego.

Na tę okoliczność organizowane jest święto w ramach Europejskiego Dnia Sąsiada. Od 10 lat odbywa się w Łomży. Cały pomysł został zapoczątkowany w 2000 roku we Francji i dość szybko znalazł swoich zwolenników w innych krajach Europy.

Głównym inicjatorem Dnia Sąsiada w Łomży jest Emilian Kudyba, niestrudzony i obdarzony wielką inwencją, człowiek. W pierwszym spotkaniu uczestniczyła tylko niewielka grupa najbliższych sąsiadów. Jednak z każdym rokiem zwiększała się liczba gości. W bieżącym roku w Święcie Sąsiada uczestniczyła już znaczna grupa, która zgromadziła się na posesji Danuty i Antoniego Rafałowskich.

IMG 3653

IMG 3639

Wśród przybyłych znaleźli się również zaproszeni goście, m.in. w imieniu Prezydenta Miasta pojawił się Mariusz Giełgut, jego doradca. Został uhonorowany statuetką Sąsiada Roku 2016.

Święto uświetnił występ Kapeli Kurpiowskiej. Podczas pikniku nie zabrakło licznych konkursów. Za przygotowane potrawy uczestnicy otrzymali dyplomy Sąsiedzkiej Akademii Kulinarnej. Na konkurs wpłynęło około 40 zgłoszeń przeróżnych potraw, a wszystkie były wyśmienite. Najwięcej emocji wzbudził konkurs wiedzy o Łomży. Każdy, niezależnie od wieku, mógł wziąć udział w wyborach Miss i Mistera Dnia Sąsiada.

IMG 3648

IMG 3660

Takie przedsięwzięcie to nie lada wysiłek organizacyjny, w który swoje serce i siły włożył Emilian Kudyba.

Więcej takich oddolnych inicjatyw i przyjaźń sąsiedzka będzie kwitła.

Elżbieta Grunwald, PZDR w Łomży