Polityka prywatności

Print Friendly, PDF & Email

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej: RODO) informujemy, iż:

1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo (zwany dalej: PODR w Szepietowie).

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w PODR w Szepietowie możliwy jest pod numerem tel. 86 275 8905 lub adresem e-mail: edeptula@odr-szepietowo.pl.

3) Jakie dane są gromadzone?

Korzystający z naszych serwisów pozostają anonimowi tak długo, aż sami nie zdecydują inaczej. Wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w Internecie informacje zawarte w logach systemowych (np. adres IP) są przez PODR w Szepietowie wykorzystywane w celach technicznych, związanych z administracją i wyświetlaniem strony. Poza tym adresy IP są wykorzystywane do zbierania ogólnych, statystycznych informacji. Informacje podane w formularzu są wykorzystywane przez PODR w Szepietowie do niezbędnych kontaktów z użytkownikami strony oraz dane zawarte w wysyłanej do nas wiadomości e-mail. Na naszej stronie używamy technologii takich jak: pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu ułatwienia korzystania ze strony. Dane będą przetwarzane do czasu posiadania udzielonej zgody.

4) Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do wyświetlenia informacji na stronie, zapamiętania ustawień, zestawieniu statystyk.

5) Mają Państwo prawo żądania od administratora dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Mają Państwo prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzasadnione jest, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

6) W jaki sposób chronione są informacje? Formularz wypełniany przez użytkownika realizowany jest za pomocą szyfrowanego protokołu transmisji danych.

7) Państwa dane osobowe, co do zasady nie są przekazywane poza obszar EOG. PODR w Szepietowie nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych podmiotom trzecim, chyba że będzie tego wymagało wykonanie umowy z PODR w Szepietowie. Dane zostaną przekazane w celu i w zakresie koniecznym do prawidłowego i należytego wykonania zawartej przez Państwa z PODR w Szepietowie umowy, oraz zostaną Państwo o tym fakcie powiadomieni. PODR w Szepietowie może przekazać Państwa dane związane z wyświetlaniem strony do usługi Google Analytics.

8) Wyrażenie zgody jest dobrowolne i w każdej chwili można ją wycofać.

Pomieszczenia towarzyszące – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

Pomieszczenia towarzyszące


Print Friendly, PDF & Email

Pokój wypoczynkowy
Pokój wypoczynkowy jest niezbędnym pomieszczeniem, które należy przeznaczyć gościom. Tu właśnie w czasie niepogody i wieczorami będzie się toczyć życie towarzyskie. W takim pomieszczeniu można obejrzeć telewizję, czytać prasę i książki, grać w gry towarzyskie. Pokój ten może pełnić funkcję jadalni. Na wyposażenie może składać się telewizor kolorowy, odbiornik radiowy, wygodne meble do siedzenia (sofy, fotele), półki z aktualną prasą, książkami oraz przewodnikami turystycznymi po okolicy, gry planszowe, stolik do gier. Należy zadbać o odpowiednie oświetlenie. Oprócz lamp sufitowych wskazane jest zamontowanie kinkietów oraz wyposażenie w miejscowe oświetlenie umożliwiające czytanie.

Jeżeli jest to możliwe, powinno się przygotować dzieciom oddzielne miejsce do zabaw (np. zadaszony taras, weranda, itp.)

Kuchnia
Gospodarze muszą zadecydować czy będą przygotowywać posiłki dla gości, czy też będą oni sami je przyrządzać. Świadczenie usług gastronomicznych daje dodatkowy dochód, a goście chętnie z tego korzystają. Wymagana jest w tym celu odpowiednia organizacja procesu przygotowywania posiłków (zgodnie z kodeksem dobrej praktyki higienicznej i dobrej praktyki produkcyjnej). Często jednak gospodarze nie dysponują wystarczającą ilością czasu na przygotowanie posiłków (natężenie prac polowych, małe dzieci itp.). W tym przypadku należy urządzić dodatkową kuchnię do dyspozycji gości wraz z oddzielną jadalnią. Ilość urządzeń powinna być dostosowana do maksymalnej liczby gości, ilość naczyń i sztućców przeważająca liczbę gości.

Łazienka
Turyści najchętniej korzystają z pokoi z odrębnymi łazienkami. Wprawdzie przygotowanie takich kwater wymaga większych nakładów finansowych, ale mogą się one szybko zwrócić, ponieważ za wynajęcie można uzyskać wyższe ceny. Nie zawsze możliwe jest zlokalizowanie łazienki bezpośrednio przy pokojach. Można wówczas przeznaczyć odrębne łazienki dla każdego pokoju, ale usytuowane nie bezpośrednio przy nim. Często bywa tak, że trzeba poprzestać na jednej łazience dla kilku pokoi. W tym przypadku szczególnie ważna jest dobra wentylacja i ogrzewanie. Wspólne łazienki powinny znajdować się na tej samej kondygnacji co sypialnie.

Zgodnie z wcześniej podanymi przepisami na jeden węzeł higieniczno-sanitarny nie może przypadać więcej niż 15 osób. Wskazane są oddzielne łazienki dla kobiet i mężczyzn.

Ze względów higienicznych oraz oszczędności wody, zaleca się instalowanie prysznicy, a nie wanien. Konieczne jest wyposażenie w dobre oświetlenie, gniazda elektryczne, lustro, półki, ewentualnie szafki, wieszaki do ręczników, przy prysznicach wieszaki na płaszcze kąpielowe i ręczniki, pojemniki na mydło, matę łazienkową, a także kosz na odpadki. W łazience powinien też znajdować się papier toaletowy, papierowe ręczniki oraz środki czystości. W przypadku gdy łazienka jest wykorzystywana wspólnie z gospodarzami, nie powinny w niej znajdować się żadne ich rzeczy osobiste.