Polityka prywatności

Print Friendly, PDF & Email

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej: RODO) informujemy, iż:

1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo (zwany dalej: PODR w Szepietowie).

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w PODR w Szepietowie możliwy jest pod numerem tel. 86 275 8905 lub adresem e-mail: edeptula@odr-szepietowo.pl.

3) Jakie dane są gromadzone?

Korzystający z naszych serwisów pozostają anonimowi tak długo, aż sami nie zdecydują inaczej. Wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w Internecie informacje zawarte w logach systemowych (np. adres IP) są przez PODR w Szepietowie wykorzystywane w celach technicznych, związanych z administracją i wyświetlaniem strony. Poza tym adresy IP są wykorzystywane do zbierania ogólnych, statystycznych informacji. Informacje podane w formularzu są wykorzystywane przez PODR w Szepietowie do niezbędnych kontaktów z użytkownikami strony oraz dane zawarte w wysyłanej do nas wiadomości e-mail. Na naszej stronie używamy technologii takich jak: pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu ułatwienia korzystania ze strony. Dane będą przetwarzane do czasu posiadania udzielonej zgody.

4) Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do wyświetlenia informacji na stronie, zapamiętania ustawień, zestawieniu statystyk.

5) Mają Państwo prawo żądania od administratora dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Mają Państwo prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzasadnione jest, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

6) W jaki sposób chronione są informacje? Formularz wypełniany przez użytkownika realizowany jest za pomocą szyfrowanego protokołu transmisji danych.

7) Państwa dane osobowe, co do zasady nie są przekazywane poza obszar EOG. PODR w Szepietowie nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych podmiotom trzecim, chyba że będzie tego wymagało wykonanie umowy z PODR w Szepietowie. Dane zostaną przekazane w celu i w zakresie koniecznym do prawidłowego i należytego wykonania zawartej przez Państwa z PODR w Szepietowie umowy, oraz zostaną Państwo o tym fakcie powiadomieni. PODR w Szepietowie może przekazać Państwa dane związane z wyświetlaniem strony do usługi Google Analytics.

8) Wyrażenie zgody jest dobrowolne i w każdej chwili można ją wycofać.

Kategoryzacja wiejskiej bazy noclegowej – część I – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

Kategoryzacja wiejskiej bazy noclegowej – część I


Print Friendly, PDF & Email

Kategoryzacja wiejskiej bazy noclegowej polega na nadaniu poszczególnym obiektom noclegowym określonej kategorii, świadczącej o jakości wyposażenia i oferowanych usług. Pozwala na uporządkowanie i uzyskanie przejrzystości ofert.

Kategoryzacja jest dobrowolna, odpłatna, przeprowadzana przez licencjonowanych inspektorów Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej “Gospodarstwa Gościnne”. Kategoryzacji podlegają:
• pokój gościnny,
• pokoje grupowe,
• samodzielne jednostki mieszkalne – SJM.

Pokój gościnny – pomieszczenie urządzone i wyposażone w taki sposób by mogło pełnić rolę sypialni dla maksimum 4 osób z dostępem do łazienki, WC oraz pomieszczeń wspólnych. Wyróżnia się w ramach tej formy zakwaterowania, pokoje 1-osobowe, 2-osobowe, 3- i 4-osobowe.

Pokoje grupowe – pomieszczenia sypialne przeznaczone dla więcej niż 4 osób, z dostępem do łazienki, WC i pomieszczeń wspólnych.

Samodzielna jednostka mieszkalna – obiekt wynajmowany w całości jednej rodzinie lub znanej sobie grupie osób. Jednostka taka obejmuje: mieszkania wakacyjne oraz domy wolno stojące. Mieszkanie wakacyjne obejmuje nie więcej niż 3 sypialnie, kuchnię, kącik wypoczynkowy oraz łazienkę.

Pokoje gościnne i samodzielne jednostki mieszkalne muszą najpierw spełniać minimalne wymagania aby móc uzyskać następujące kategorie w kolejności do najwyższej:
• standard,
• kategoria I – jedno słoneczko,
• kategoria II – dwa słoneczka,
• kategoria III – trzy słoneczka.

Pokoje grupowe i przyzagrodowe pola namiotowe mogą uzyskać tylko jedną kategorię – standard.

Minimalne wymagania co do wyposażenia dla innych obiektów, w których są świadczone usługi hotelarskie zgodnie z załącznikiem nr 7 do Rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z 19 sierpnia 2004 (Dz.U. z 2004 r. nr 188, poz. 1945) przedstawiają się następująco:
• minimalna powierzchnia mieszkalna (pokój 1- i 2-os. 6 m2; pokój > 2-os. dodatkowo 2 m2 na każdą następną osobę);
• wyposażenie pokoi sypialnianych (łóżka jednoosobowe 80 x 190 cm, dwuosobowe 120 x 190 cm, nocny stolik lub półka dla każdej osoby, stół lub stolik, krzesło lub taboret lub ława; wieszak na odzież, pościel zgodna z ilością miejsc noclegowych, kosz na śmieci, zasłony okienne zaciemniające);
• oświetlenie – min. 1 punkt świetlny;
• wyposażenie w.h.s.* (WC, natrysk lub wanna, umywalka z blatem lub półką i wieszakiem na ręczniki, lustro z oświetleniem, uniwersalne gniazdko elektryczne, pojemnik na śmieci niepalny lub trudnopalny, dozownik do płynnego mydła i ręczniki papierowe);
• maksymalna liczba osób przypadająca na jeden w.h.s. – 15 osób;
• ogrzewanie w całym obiekcie w miesiącach X-IV temp. 18oC;
• zimna woda dostępna przez całą dobę, dostęp do ciepłej wody – minimum 2 godz. rano i 2 godz. wieczorem o ustalonych porach.

Zachęcam zainteresowane osoby do odwiedzenia strony internetowej www.pftw.pl i zapoznania się z regulaminem kategoryzacji wiejskiej bazy noclegowej.

Katarzyna Śniecińska

* w.h.s. – węzeł higieniczno-sanitarny