Polityka prywatności

Print Friendly, PDF & Email

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej: RODO) informujemy, iż:

1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo (zwany dalej: PODR w Szepietowie).

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w PODR w Szepietowie możliwy jest pod numerem tel. 86 275 8905 lub adresem e-mail: edeptula@odr-szepietowo.pl.

3) Jakie dane są gromadzone?

Korzystający z naszych serwisów pozostają anonimowi tak długo, aż sami nie zdecydują inaczej. Wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w Internecie informacje zawarte w logach systemowych (np. adres IP) są przez PODR w Szepietowie wykorzystywane w celach technicznych, związanych z administracją i wyświetlaniem strony. Poza tym adresy IP są wykorzystywane do zbierania ogólnych, statystycznych informacji. Informacje podane w formularzu są wykorzystywane przez PODR w Szepietowie do niezbędnych kontaktów z użytkownikami strony oraz dane zawarte w wysyłanej do nas wiadomości e-mail. Na naszej stronie używamy technologii takich jak: pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu ułatwienia korzystania ze strony. Dane będą przetwarzane do czasu posiadania udzielonej zgody.

4) Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do wyświetlenia informacji na stronie, zapamiętania ustawień, zestawieniu statystyk.

5) Mają Państwo prawo żądania od administratora dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Mają Państwo prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzasadnione jest, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

6) W jaki sposób chronione są informacje? Formularz wypełniany przez użytkownika realizowany jest za pomocą szyfrowanego protokołu transmisji danych.

7) Państwa dane osobowe, co do zasady nie są przekazywane poza obszar EOG. PODR w Szepietowie nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych podmiotom trzecim, chyba że będzie tego wymagało wykonanie umowy z PODR w Szepietowie. Dane zostaną przekazane w celu i w zakresie koniecznym do prawidłowego i należytego wykonania zawartej przez Państwa z PODR w Szepietowie umowy, oraz zostaną Państwo o tym fakcie powiadomieni. PODR w Szepietowie może przekazać Państwa dane związane z wyświetlaniem strony do usługi Google Analytics.

8) Wyrażenie zgody jest dobrowolne i w każdej chwili można ją wycofać.

Powiat zambrowski – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

Powiat zambrowski


Print Friendly, PDF & Email

1zambrowDzieje powiatu zambrowskiego sięgają XV wieku. W 1998 r. w jednej z miejscowości na terenie powiatu odsłonięta została znakomicie zachowana, drewniana studnia, której pochodzenie – z początków naszej ery! – mają potwierdzić precyzyjne badania archeologiczne.

Na terenie powiatu istnieją cztery rezerwaty przyrody, użytki ekologiczne oraz liczne pomniki przyrody.
Cenną wartość przyrodniczą stanowi około 17,5 tys. ha lasów zajmujących prawie 24% powierzchni. Walory przyrodnicze stanowią znaczący wkład do obszaru funkcjonalnego “Zielone Płuca Polski”. Malownicze obszary leśne i nieskażone przemysłem środowisko stwarzają znakomite warunki dla rozwoju turystyki i rekreacji.

Rezerwaty przyrody znajdujące się na terenie powiatu:

 • “Grabówka”,
 • “Dębowe Góry”.

Pomniki przyrody zlokalizowane na Ziemi Zambrowskiej:

 • Dąb szypułkowy w uroczysku Grabówka,
 • Aleja lipowa w Zbrzeźnicy,
 • Wiąz pospolity we wsi Gosie Małe
 • Skupisko jałowca we wsi Podłatki Duże.

Użytki ekologiczne powiatu:

 • Bagno “Moczary” w obrębie wsi Wyszomierz,
 • Bagno “Pastwisko” w obrębie wsi Poryte Jabłoń.

Inne zabytki:

 • Fragment carskiego kompleksu przy alei Wojska Polskiego (1885-1894) w Zambrowie,
 • Kościół pod wezwaniem Trójcy Świętej w Zambrowie zbudowany w latach 1874-79,
 • Kapliczka w Zambrowie, zbudowana w połowie XIX wieku,
 • Cmentarz i kaplica w Zambrowie, założony w 1795 roku,
 • kamienny Kościół Parafialny w Kołakach Kościelnych z I połowy XIX wieku p.w.
 • Najświętszej Maryi Panny z wmurowaną w tylniej ścianie tablicą upamiętniającą walkę mieszkańców gminy o niepodległość
 • kościół klasycystyczny w Szumowie z 1867 roku,
 • w miejscowości Paproć Duża – wierną rekonstrukcję kościoła ewangelickiego, w którym ślubował Marszałek Piłsudski.

Stałe imprezy kulturalne:

 • Dni Zambrowa