Polityka prywatności

Print Friendly, PDF & Email

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej: RODO) informujemy, iż:

1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo (zwany dalej: PODR w Szepietowie).

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w PODR w Szepietowie możliwy jest pod numerem tel. 86 275 8905 lub adresem e-mail: edeptula@odr-szepietowo.pl.

3) Jakie dane są gromadzone?

Korzystający z naszych serwisów pozostają anonimowi tak długo, aż sami nie zdecydują inaczej. Wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w Internecie informacje zawarte w logach systemowych (np. adres IP) są przez PODR w Szepietowie wykorzystywane w celach technicznych, związanych z administracją i wyświetlaniem strony. Poza tym adresy IP są wykorzystywane do zbierania ogólnych, statystycznych informacji. Informacje podane w formularzu są wykorzystywane przez PODR w Szepietowie do niezbędnych kontaktów z użytkownikami strony oraz dane zawarte w wysyłanej do nas wiadomości e-mail. Na naszej stronie używamy technologii takich jak: pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu ułatwienia korzystania ze strony. Dane będą przetwarzane do czasu posiadania udzielonej zgody.

4) Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do wyświetlenia informacji na stronie, zapamiętania ustawień, zestawieniu statystyk.

5) Mają Państwo prawo żądania od administratora dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Mają Państwo prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzasadnione jest, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

6) W jaki sposób chronione są informacje? Formularz wypełniany przez użytkownika realizowany jest za pomocą szyfrowanego protokołu transmisji danych.

7) Państwa dane osobowe, co do zasady nie są przekazywane poza obszar EOG. PODR w Szepietowie nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych podmiotom trzecim, chyba że będzie tego wymagało wykonanie umowy z PODR w Szepietowie. Dane zostaną przekazane w celu i w zakresie koniecznym do prawidłowego i należytego wykonania zawartej przez Państwa z PODR w Szepietowie umowy, oraz zostaną Państwo o tym fakcie powiadomieni. PODR w Szepietowie może przekazać Państwa dane związane z wyświetlaniem strony do usługi Google Analytics.

8) Wyrażenie zgody jest dobrowolne i w każdej chwili można ją wycofać.

Redyk – pierwszy wiosenny wypęd owiec na pastwisko – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

Redyk – pierwszy wiosenny wypęd owiec na pastwisko


Print Friendly, PDF & Email

Władysław Gryka, hodowca liczącego 50 sztuk stada podstawowego owiec, zorganizował w pierwszym dniu maja imprezę plenerową pod nazwą „Podlaski redyk” w której wzięli udział okoliczni mieszkańcy, przedstawiciele TVP Podlasie, właściciele pobliskich kwater agroturystycznych wraz ze swoimi gośćmi, a także doradcy Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

W programie, oprócz pierwszego wiosennego wypędu owiec na pastwisko, pojawiły się również inne atrakcje:

  • przejażdżka wozem drabiniastym, powożonym przez gospodarza, z której z ochotą korzystali nie tylko dorośli ale również dzieci;
  • uruchomienie pochodzącego z okresu międzywojennego młyna, w którym w ramach pokazu, gospodarz zmielił żyto na mąkę. Warto przy tym nadmienić, że Pan Władysław wypieka pyszny chleb razowy na zakwasie. Chleb ten zdobył pierwsze miejsce w 2011 roku w konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo w podkategorii produktów zbożowych;
  • uroczyste zawieszenie tablicy „Muzeum chleba” na symbolicznej bramie prowadzącej do budynku, w którym będzie zorganizowany miniskansen poświęcony tradycji wypiekania chleba na Hajnowszczyźnie;
  • degustacja ekologicznego produktu regionalnego wytwarzanego przez gospodarza, który z powodzeniem promuje swoje wyroby poprzez udział w różnego rodzaju konkursach, często zdobywając główne nagrody. Tak doceniona została szynka barania (kumpiak), otrzymując Podlaską Markę Roku 2010.

W trakcie spotkania odczytano list gratulacyjny Dyrektora PODR, który przedstawiciele PODR Szepietwo – Joanna Czarkowska i Heronim Poniatowski wręczyli gospodarzowi.


Wypęd owiec


Uruchomienie młyna


Przejażdżka wozem drabiniastym


Szynka barania (kumpiak)

Joanna Czarkowska