Polityka prywatności

Print Friendly, PDF & Email

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej: RODO) informujemy, iż:

1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo (zwany dalej: PODR w Szepietowie).

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w PODR w Szepietowie możliwy jest pod numerem tel. 86 275 8905 lub adresem e-mail: edeptula@odr-szepietowo.pl.

3) Jakie dane są gromadzone?

Korzystający z naszych serwisów pozostają anonimowi tak długo, aż sami nie zdecydują inaczej. Wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w Internecie informacje zawarte w logach systemowych (np. adres IP) są przez PODR w Szepietowie wykorzystywane w celach technicznych, związanych z administracją i wyświetlaniem strony. Poza tym adresy IP są wykorzystywane do zbierania ogólnych, statystycznych informacji. Informacje podane w formularzu są wykorzystywane przez PODR w Szepietowie do niezbędnych kontaktów z użytkownikami strony oraz dane zawarte w wysyłanej do nas wiadomości e-mail. Na naszej stronie używamy technologii takich jak: pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu ułatwienia korzystania ze strony. Dane będą przetwarzane do czasu posiadania udzielonej zgody.

4) Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do wyświetlenia informacji na stronie, zapamiętania ustawień, zestawieniu statystyk.

5) Mają Państwo prawo żądania od administratora dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Mają Państwo prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzasadnione jest, że Państwa dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

6) W jaki sposób chronione są informacje? Formularz wypełniany przez użytkownika realizowany jest za pomocą szyfrowanego protokołu transmisji danych.

7) Państwa dane osobowe, co do zasady nie są przekazywane poza obszar EOG. PODR w Szepietowie nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych podmiotom trzecim, chyba że będzie tego wymagało wykonanie umowy z PODR w Szepietowie. Dane zostaną przekazane w celu i w zakresie koniecznym do prawidłowego i należytego wykonania zawartej przez Państwa z PODR w Szepietowie umowy, oraz zostaną Państwo o tym fakcie powiadomieni. PODR w Szepietowie może przekazać Państwa dane związane z wyświetlaniem strony do usługi Google Analytics.

8) Wyrażenie zgody jest dobrowolne i w każdej chwili można ją wycofać.

Najlepsi rolnicy i firmy – Podlaska Agroliga 2015 – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

Najlepsi rolnicy i firmy – Podlaska Agroliga 2015


Print Friendly, PDF & Email

Anna i Sylwester Jaszczołt z powiatu siemiatyckiego zostali mistrzami Podlaskiej Agroligi 2015 w kategorii rolnicy. Wśród firm najlepszy okazał się Metal-Fach Sp. z o.o. z Sokółki. Wyniki konkursu ogłoszono 11 czerwca 2015 r. w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim, podczas uroczystego finału dwudziestej drugiej Podlaskiej Agroligi organizowanej przez Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. W konkursie startowało 9 gospodarstw i 5 firm. Poziom tegorocznej edycji był bardzo wysoki. Przyznano po dwa tytuły wicemistrzów w obu kategoriach.

1942 1

Anna i Sylwester Jaszczołtowie z Jaszczołt, Mistrzowie Podlaskiej Agroligi 2015 w kategorii rolnicy

Konkurs Podlaska Agroliga co roku wyłania liderów agrobiznesu w kategorii gospodarstwa rolne i firmy. Celem konkursu jest popularyzacja osiągnięć najlepszych gospodarstw i firm działających w agrobiznesie, pokazujemy w jaki sposób można osiągać sukcesy na wsi. Komisja konkursowa dokonując wyboru brała pod uwagę m.in.: sposób organizacji produkcji, zastosowane technologie, posiadane certyfikaty, spełniane wymogi wzajemnej zgodności, potencjał produkcyjny, efektywność oraz relacje ze społecznością lokalną.

Tytuł najlepszych rolników otrzymali Anna i Sylwester Jaszczołt z miejscowości Jaszczołty w gminie Grodzisk. Małżeństwo prowadzi prawie 250 hektarowe gospodarstwo. Rolnicy są prekursorami wielkostadnego chowu i hodowli bydła mlecznego na terenie Południowego Podlasia. Gospodarstwo słynie z największej produkcji mleka w okolicy, rocznie to ponad 1,6 miliona kilogramów.

– Zdobyty laur to mobilizacja do dalszej pracy – mówi Sylwester Jaszczołt. Jeśli zostajesz w miejscu, to jakbyś się cofał, trzeba iść do przodu, aby utrzymać się na rynku. Planujemy kolejne inwestycje, wszystko zależy od opłacalności – przyznaje Mistrz Podlaskiej Agroligi.

1942 2

Meta-Fach Sp. zo.o. z Sokółki, Mistrz Podlaskiej Agroligi 2015 w kategorii firma

Mistrzem wśród firm został Metal-Fach Sp. z o.o., czołowy producent maszyn rolniczych w województwie podlaskim. Firma zatrudnia ok. 800 pracowników, a powierzchnia zakładu wynosi 16,5 hektarów w tym 4,3 hektara pod dachem. Metal-fach na przestrzeni 25 lat z kilkuosobowego przedsiębiorstwa stał się prężnie działającą i nowoczesną firmą. Roczne obroty spółki to około 200 milionów złotych.

– Jesteśmy jednych z większych podmiotów w branży rolniczej w województwie, ale także w kraju, więc nadzieję na zwycięstwo były – mówi Janusz Kaźmierowski wiceprezes zarządu Metal-Fach. – Zwłaszcza, że już raz otrzymaliśmy tytuł Mistrza w 2002 roku. Nasza strategia to eksport na cały świat, obecnie to ok. 45% produkcji. Obecnie rozpoczęliśmy budowę nowego zakładu produkcyjnego na terenie Rosji – dodaje wiceprezes.

Tegoroczni mistrzowie będą reprezentować województwo podlaskie w finale krajowym. W dotychczasowej 22-letniej historii konkursu Podlasie zdobyło 11 tytułów mistrza krajowego i 11 tytułów wicemistrza krajowego.

1942 4

Dorota i Mirosław Czarnieccy, Wicemistrzowie Podlaskiej Agroligi 2015

 

1942 3

Alina i Adam Choińscy, Wicemistrzowie Podlaskiej Agroligi 2015

 

1942 10

 Firma “Koja Janina Konopka”, Wicemistrz Podlaskiej Agroligi 2015

1942 9

Adler Biogaz Sp. z o.o., Wicemistrz Podlaskiej Agroligi 2015

1942 7

Joanna i Sławomir Dunikowscy, Wędzarnia Dunikowscy 

1942 8

Bazyl Jagodnicki z córką, Handel i Usługi Ziemne

1942 11

Marcin Prusko z Augustowa 

1942 12

Katarzyna i Jacek Olszewscy z Mieczy

 

1942 15

Irena i Henryk Wojtach z Owieczek

1942 13

Krzysztof Wyszomirski z rodzicami z Jakaci Dwornej

1942 14

Bożena i Henryk Bokszowie z Jegliniszek

1942 16

Jan Kłosek z Ożarek-Olszanki

1942 6

Finał konkursu uświetnił występ formacji tanecznej „Lovzar” z Białegostoku

1942 5

Uroczysta Gala Podlaskiej Agroligi była uwieńczeniem ciężkiej pracy rolników i przedsiębiorców biorących udział w konkursie. Trofea i dyplomy wręczyli m.in.: Mieczysław Kazimierz Baszko marszałek województwa podlaskiego, Jerzy Leszczyński członek Zarządu Województwa Podlaskiego, Mirosława Wojciuk dyrektor wydziału geodezji i rolnictwa w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim, Grzegorz Mikołajczyk dyrektor PODR w Szepietowie wraz z zastępcą Markiem Skarżyńskim. Wysiłki finalistów doceniły również ARiMR, ARR, Podlaska Izba Rolnicza i instytucje związane z rolnikami, przedstawiciele samorządów oraz firmy współpracujących z laureatami. Na finał licznie przybyli mistrzowie i laureaci poprzednich edycji konkursu. Dzięki konkursowi rolnicy mają kontakt z ludźmi agrobiznesu. Każda Gala Finałowa AgroLigi to doskonała integracja rolników, dająca możliwość wymiany doświadczeń.

Seminarium podsumowujące konkurs Podlaska Agroliga 2015 było współfinansowane ze środków Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Charakterystyki uczestników konkursu

Marlena Zaremba

fot. Woiletta Cieszkowska

Wyniki konkursu Podlaska Agroliga 2015

Kategoria rolnicy

MISTRZ PODLASKIEJ AGROLIGI 2015
Anna i Sylwester Jaszczołt
Jaszczołty, gm. Grodzisk, pow. siemiatycki

WICEMISTRZOWIE PODLASKIEJ AGROLIGI 2015
Alina i Adam Choińscy
Bruszewo, gm. Sokoły, pow. wysokomazowiecki

Dorota i Mirosław Czarnieccy
Żłobin, gm. Krasnopol, pow. sejneński

LAUREACI PODLASKIEJ AGROLIGI 2015

Marcin Prusko,
Augustów, gm. Augustów, pow. augustowski

Katarzyna i Jacek Olszewscy
Miecze, gm. Rajgród, pow. grajewski

Krzysztof Wyszomirski
Jakać Dworna, gm. Śniadowo, pow. łomżyński

Irena i Henryk Wojtach
Owieczki, gm. Goniądz, pow. moniecki

Bożena i Henryk Boksz
Jegliniszki, gm. Wiżajny, pow. suwalski

Jan Kłosek
Ożarki-Olszanka, gm. Rutki, pow. zambrowski

Kategoria Firmy

MISTRZ PODLASKIEJ AGROLIGI 2015
Metal-Fach Sp. z o.o
ul. Kresowa 62, Sokółka

WICEMISTRZOWIE PODLASKIEJ AGROLIGI 2015
Adler Biogaz Sp. z o.o.
Ryboły, gm. Zabłudów, pow. białostocki

„KOJA” Janina Konopka
Smolniki 11, gm. Stawiski, pow. kolneński

LAUREACI PODLASKIEJ AGROLIGI 2015

Wędzarnia Dunikowscy
Proniewicze 86, gm. Bielsk Podlaski, pow. bielski

Handel i Usługi Ziemne, Helena i Bazyl Jagodniccy
ul. Targowa 37, Hajnówka