Jaki będzie ten rok, co czeka rolników i doradców rolniczych – o to zapytaliśmy Krzysztofa Jurgiela Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Największą zmianą dla rolników będzie od nowego roku to, że wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych PROW składać będzie można tylko w formie elektronicznej (za pośrednictwem aplikacji e-wniosek) – powiedział w rozmowie Minister. Więcej o planach i założeniach w polityce rolnej przeczytacie w nr 1/2018 „Wiadomości Rolniczych”.

wr 1 18 okladka 1

Rolników, którzy zainteresowani są budową ogrodzenia chlewni, zmodernizowaniem lub utworzeniem niecki dezynfekcyjnej funkcjonalnie związanej z chlewnią położoną na obszarze ASF zainteresuje informacja, że od 2 do 31 stycznia 2018 roku można składać wnioski o przyznanie pomocy finansowej – o tym w artykule Katarzyny Kruszewskiej.

Piszemy także o owsie ozimym. Czy uprawa tego zboża będzie możliwa w warunkach województwa podlaskiego?

Warto także przeczytać jaki pomysł na życie mają nasi sąsiedzi. Czym się zajmują, jakie mają pasje i zdolności – jedni prowadzą gospodarstwo agroturystyczne, inni udzielają się społecznie, jeszcze inni gotują lub piszą wiersze. O tym wszystkim piszemy w tym numerze.

Zachęcam do lektury i kontaktu z redakcją.

Anna Fatyga

Redaktor Naczelna „Wiadomości Rolniczych”

Dzisiaj jest 21.02.2018 godz.
Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie