Zachęcamy do zapoznania się z zasadami otrzymania premii dla młodych rolników objętej Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. W numerze, jak zwykle, artykuły dotyczące technologii produkcji, a wśród nich integrowana ochrona pszenicy przed szkodnikami i garść porad dotyczących podsiewu użytków zielonych.

wr 7 8 2015 okl

W tym wydaniu, m.in. relacja z Zielonej Gali i Targów Budownictwa Wiejskiego oraz Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych, imprez które odbyły się w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie i na które tak licznie przybyliście w tym roku.

Przedstawiamy zdobywców tytułu Mistrz Podlaskiej Agroligi 2015 w kategorii rolnicy i firmy, a także wyniki plebiscytu „Rolnik Roku” i „Nasz Sołtys”, zdobywców nagród w konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo” i zwycięzców konkursu na najlepsze gospodarstwo ekologiczne w województwie podlaskim – to elita podlaskiego rolnictwa i agrobiznesu.

Drodzy Czytelnicy, szczególne słowa podziękowania kieruję do tych, którzy piszą do naszej redakcji, dzielą się swoimi doświadczeniami, również tymi kulinarnymi. Wszystkie listy czytamy, najciekawsze publikujemy w „Wiadomości Rolniczych”.

Zachęcam do lektury, ale również do przysyłania swoich spostrzeżeń, porad, doświadczeń, przepisów, uwag na adres redakcji, chętnie zamieścimy je na łamach pisma.

Anna Fatyga

Redaktor naczelna

Dzisiaj jest 20.04.2018 godz.
Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie