Podlaskie święto rolnictwa, czyli XXII Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych 2015 zakończyła się hodowlanym sukcesem. Na terenach Agroarena przez dwa dni gościły najlepsze zwierzęta hodowlane z województwa podlaskiego i z innych regionów kraju. W tym roku członkowie Komisji Oceny Zwierząt ocenili: bydło mleczne, bydło mięsne, konie, owce, drób hodowlany oraz króliki.

Wyniki prac komisji

Bydło mleczne – tytuł superczempiona

Kategoria
Nazwa zwierzęcia
Hodowca – wystawca (adres)
Jałowice mleczne
VEELA 285
Żochowski Stanisław
Kamińskie Wiktory
Krowy w laktacji
DORA 18
Żochowski Stanisław
Kamińskie Wiktory

Bydło mleczne – tytuł czempiona

Kategoria
Nazwa zwierzęcia
Nr kat.
Hodowca – wystawca (adres)
 
 Jałowica w wieku 12-14 m-cy rasa PHF odmiana HO
VEELA 298
9
Żochowski Stanisław
Kamińskie Wiktory
Jałowica w wieku 15-17 m-cy rasa PHF odmian HO
VEELA 287
46
Żochowski Stanisław
Kamińskie Wiktory
Jałowica w wieku 15-17 m-cy rasa PHF odmiana RW
FRANCJA
69
Tworkowski Adam
Brzóski Stare
Jałowica w wieku 18-20 m-cy rasa PHF odmiana HO
VEELA 285
109
Żochowski Stanisław
Kamińskie Wiktory
Jałowica w wieku 21-24 m-cy rasa PHF odmiana HO
VEELA 272
126
Żochowski Stanisław
Kamińskie Wiktory
Krowy – I laktacja, rasa PHF odmiana HO, RW
CORDEL MERY 26
164
Żochowski Stanisław
Kamińskie Wiktory
Krowy – laktacja II, rasa PHF odmiana HO, RW
DORA 18
237
Żochowski Stanisław
Kamińskie Wiktory
Krowy – laktacja III, rasa PHF odmiana HO
FELA 7
260
Kruszewski Andrzej
Tłoczewo
Krowy rasy zachowawcze: BG, ZB
ŻENIA
287
Falkowski Stanisław
Filipy

Bydło mleczne – tytuł wiceczempiona

Kategoria
Nazwa zwierzęcia
Nr kat.
Hodowca – wystawca (adres)
 
Jałowice w wieku 12-14 m-cy rasa PHF odmiana HO, RW
KANADA
3
Bogusz Mieczysław
Krasowo Wielkie
Jałowice w wieku 12-14 m-cy rasa PHF odmiana HO, RW
LENIWA 3
38
Kruszewski Andrzej
Tłoczewo
Jałowice w wieku 15-17 m-cy rasa PHF odmiana HO
FUNKA 6
52
Kruszewski Andrzej
Tłoczewo
Jałowice w wieku 15-17 m-cy rasa PHF odmiana HO
ARIS
53
Kulesza Paweł
Rębiszewo Zegadły
Jałowice w wieku 18-20 m-cy rasa PHF odmiana HO
ROSY 2
73
Cieślik Tomasz
Pokaniewo
Jałowice w wieku 18-20 m-cy rasa PHF odmiana HO
HEIDE
81
Pietruszyński Adam
Łomża
Gospodarstwo Lachowo
Jałowice w wieku 21-24 m-cy rasa PHF odmiana HO
DEBORAH
118
Zawadzki Jan
Ciemnoszyje
Jałowice w wieku 21-24 m-cy rasa PHF odmiana HO
ANNIE 5
122
Kostro Wojciech
Kostry Noski
Krowy – laktacja I, rasa PHF odmiana HO, RW
FILA
160
Pietruszyński Adam
Łomża
Gospodarstwo Straduny
Krowy – laktacja I, rasa PHF odmiana HO, RW
HANSA
179
Dąbrowski Piotr
Dąbrowa Dzięciel
Krowy – laktacja II, rasa PHF odmiana HO, RW
SISCA 86
179
Pietruszyński Adam
Łomża
Gospodarstwo Lachowo
Krowy – laktacja II, rasa PHF odmiana HO, RW
KLAASJE
244
Pietruszyński Adam
Łomża
Gospodarstwo Straduny
Krowy – laktacja III, rasa PHF odmiana HO
KORALINA
252
Kaczyński Jarosław
Kaczyn Stary
Krowy – laktacja III, rasa PHF odmiana HO
FIKSA 10
269
Kulesza Jan
Jabłoń Dąbrowa
Krowy rasy zachowawcze: BG, ZB
ELIPSA
275
Radziszewski Andrzej
Bogusze Stare
Krowy rasy zachowawcze: BG, ZB
MURZA 3
283
Rybałt Dawid
Dubaśno

Bydło mięsne – tytuł superczempiona

Kategoria
Nazwa i numer zwierzęcia
Wystawca
 
Bydło mięsne
PL005114601761
Magowski Jerzy
Będzitowo

Bydło mięsne – tytuł czempiona

Kategoria
Wystawca
 
Krowy mięsne z cielętami rasy charolaise
Magowski Jerzy
Będzitowo
Krowy mięsne z cielętami rasy hereford
Stado Ogierów Starogard Gdański sp. z o.o. Rzeczna
Jałowice do zacielenia rasy limousine
AGROPOL PPUH Sp. z o.o.
Szudziałowo
Jałowice do zacielenia rasy charolaise
Magowski Jerzy
Będzitowo
Jałowice do zacielenia rasy charolaise
Magowski Jerzy
Będzitowo

Konie – tytuł superczempiona

Kategoria
Nazwa
Nr katalogowy
Wystawca
 
Klacze
CENTKA
6
Świderski Paweł
Grajewo
Ogiery
FRAMAND
18
Wiszowaty Grzegorz
Grabowo

Konie – tytuł czempiona

Kategoria
Nazwa
Nr katalogowy
Wystawca
 
Klacze rasy polski koń zimnokrwisty w typie sokólskim
BORA
3
Słowikowski Zbigniew
Tykocin
Klacze rasy polski koń zimnokrwisty
CENTKA
6
Świderski Paweł
Grajewo
Ogier rasy polski koń zimnokrwisty w typie sokólskim
POKER
15
Brzozowski Kazimierz
Jabłoń Jankowce
Ogier rasy polski koń zimnokrwisty
FRAMAND
18
Wiszowaty Grzegorz
Grabowo

Konie – tytuł wiceczempiona

Kategoria
Nazwa
Nr katalogowy
Wystawca
 
Klacze rasy polski koń zimnokrwisty w typie sokólskim
BARKA
2
Białous Łukasz
Szczuki
Klacze rasy polski koń zimnokrwisty
FIOLKA
7
Strzelecki Henryk
Łomża
Ogier rasy polski koń zimnokrwisty w typie sokólskim
SAR
12
Kondratiuk Jerzy
Ciełuszki
Ogier rasy polski koń zimnokrwisty
ROMB
20
Turel Leszek
Laudańszczyzna

Owce – tytuł superczempiona

Kategoria
Rasa zwierzęcia
Nr katalogowy
Wystawca
 
Tryki
BOM
24
Rokicki Tomasz
Kiersnówek
Matki maciorki
Suffolk
13
Paprocki Sławomir
Domanowo

Owce – tytuł czempiona

Kategoria
Rasa zwierzęcia
Nr katalogowy
Wystawca
 
Polska Owca Nizinna - tryki
PON
28
Rokicki Tomasz
Kiersnówek
Polska Owca Nizinna - maciorka
PON
36
Nowicki Jarosław
Hryniewicze Duże
Białogłowa Owca Mięsna - tryki
BOM
24
Rokicki Tomasz
Budno
Rasy zachowawcze - maciorka
Kamieniecka
41
Woroniecki Marcin
Stara Rozedranka
Rasy zachowawcze - tryki
Corridel
48
Surel Jan
Jagodniki
Rasy zachowawcze - maciorka
Żelaźnieńska
56
Nazaruk Jerzy
Jagodniki
Rasy zachowawcze - maciorka
Wrzosówka
65
Radkiewicz Krzysztof
Budno
Rasy mięsne – maciorki
Suffolk
13
Paprocki Sławomir
Domanowo

Owce – tytuł wiceczempiona

Kategoria
Rasa zwierzęcia
Nr katalogowy
Wystawca
 
Polska Owca Nizinna - maciorki
PON
17
Paprocki Sławomir
Domanowo
Polska Owca Nizinna - maciorki
PON
65
Jan Holonko
Jagodniki
Polska Owca Nizinna - maciorki
PON
75
Raczkowski Mieczysław
Sierbowce
Rasy zachowawcze - maciorki
wrzosówka
70
Raczkowski Mieczysław
Sierbowce
Rasy zachowawcze - maciorki
kamieniecka
38
Woroniecki Marcin
Stara Rozedranka
Rasy zachowawcze - maciorki
Żelaźnieńska
60
Nazaruk Jerzy
Jagodniki
Rasy zachowawcze - maciorki
Wrzosówka
68
Radkiewicz Krzysztof
Budno
Rasy zachowawcze - tryki
Corriedale
52
Bystrowski Grzegorz
Saniki

Drób hodowlany – tytuł superczempiona

Kategoria
Nazwa zestawu/rasa/ród
Wystawca
Kury nieśne do półintensywnej produkcji jaj
Stadko hodowlane kur nieśnych Zielononóżka kuropatwiana ZS-11
Skórniccy Zofia i Gracjan
Duszniki
Kaczki typu pekin
Stadko rodzicielskie kaczek typu pekin ♂P-55♀P-44
Belt Adam
Ośrodek Hodowli Kaczek w Lińsku

Drób hodowlany – tytuł czempiona

Kategoria
Nazwa zestawu/rasa/ród
Wystawca
Kury nieśne objęte programem ochrony zasobów genetycznych
Polbar
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
Wydział Biologii i Hodowli Zwierząt
Katedra Biologicznych Podstaw Produkcji Zwierzęcej
woj. lubelskie
Kury nieśne do półintensywnej produkcji jaj
Zielononóżka kuropatwiana (ZS-11)
Skórniccy Zofia i Gracjan
Duszniki
woj. wielkopolskie
Kury mięsne
Ross 308
Sawicki Leszek
Rudawka
woj. podlaskie
Gęsi
Gęś Biała Kołudzka®
Jamiołkowska Bogusława
Nowe Piekuty
woj. podlaskie
Indyki typu ciężkiego
Big 6
Przedsiębiorstwo Handlowo-Produkcyjne „Fermpol” Sp. z o.o.
Skwierzyna
woj. lubuskie
Kaczki typu pekin
Stadko rodzicielskie kaczek typu pekin ♂P-55♀P-44
Belt Adam
Ośrodek Hodowli Kaczek w Lińsku
woj. kujawsko-pomorskie
Przepiórki japońskie
Przepiórka Japońska J-11
Królik Dariusz
Sieradz
woj. łódzkie

Drób hodowlany – tytuł wiceczempiona

Kategoria
Nazwa zestawu/rasa/ród
Wystawca
Kury nieśne do półintensywnej produkcji jaj
Zielononóżka kuropatwiana ZS-11
Skórnicka Anna
Lipno
woj. wielkopolskie
Kury mięsne
Ross 308
Lipski Krzysztof
Nowe Stojło
woj. podlaskie
Ross 308
Lipski Edward
Chodorówka Nowa
woj. podlaskie
Gęsi
Gęś Biała Kołudzka®
Aleksy Czeczuga
Proniewicze
woj. podlaskie
Gęś Biała Kołudzka®
Cywiński Leszek
Świerzbienie
woj. podlaskie
Kaczki typu pekin
Stadko rodzicielskie kaczek typu pekin ♂P-55♀P-44
Belt Adam
Ośrodek Hodowli Kaczek w Lińsku
woj. kujawsko-pomorskie
Przepiórki japońskie
Przepiórka Japońska F-22
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
Wydział Biologii i Hodowli Zwierząt
Katedra Biologicznych Podstaw Produkcji Zwierzęcej
woj. lubelskie

Króliki  tytuł superczempiona

Kategoria
Nazwa zestawu/rasa/ród
Wystawca
kolekcja królików ras małych
Holenderski czarny
Koc Barbara i Henryk
Bielsk Podlaski
woj. podlaskie
kolekcja królików ras średnich
Wiedeński szary
Chmiel Mariusz
Wiele
woj. kujawsko-pomorskie
kolekcja królików ras dużych
Belgijski Olbrzym Szary
Hilarski Andrzej
Bielsk Podlaski
woj. podlaskie

Tytuł czempiona

Belgijski Olbrzym Szary – Hilarski Andrzej, Bielsk Podlaski

Belgijski Olbrzym Szary – Lisowskij Valerij, Wilno

Belgijski Olbrzym Biały – Ozimina Tomasz, Gromin

Francuski Baran Szary Srokacz – Pietraszczyk Piotr, Rzgów

Wielki Jasnosrebrzysty – Drzewicki Krzysztof, Piotrków Trybunalski

Nowozelandzki Biały – Gardecki Tadeusz, Szepietowo

Kalifornijski Czarny – Lewandowski Artur, Łódź

Nowozelandzki Czerwony – Puczkowski Bartosz, Gabrysin

Wiedeński Niebieski – Wysokiński Stanisław, Radzyń Podlaski

Wiedeński Czarny – Chmiel Mariusz, Wiele

Burgundzki – Nowak Patryk, Tarnowo Podgórne

Castorex – Malesa Henryk, Horodyszcze Kolonia

Podpalany Czarny – Chmiel Mariusz, Wiele

Holenderski Czarny – Koc Barbara i Henryk, Bielsk Podlaski

Rex Pomarańczowy – Hilarski Andrzej, Bielsk Podlaski

Rex Biały – Otulakowski Grzegorz

Hermelin – Lembowicz Jarosław, Nowy Dwór Bratiański

Tytuł wiceczempiona uzyskali:

Belgijski Olbrzym Szary – Sobczyński Waldemar, Przewodowo Poduchowne

Belgijski Olbrzym Biały – Szczęsny Krzysztof, Zielona

Olbrzym Srokacz Czarny – Pawełczuk Kazimierz, Wysokie Mazowieckie

Francuski Baran Szary – Koc Brabara i henryk, Bielsk Podlaski

Nowozelandzki Biały – Gawkowski Marek, Nowogród

Nowozelandzki Czerwony – Krukowski Sławomir, Osipy Kolonia

Kalifornijski Czarny – Gołąbiecki Zdzisław, Bielsk Podlaski

Kalifornijski Czarny – Tenderenda Jan, Kozarze

Wiedeński Niebieski – Gardecki Tadeusz, Szepietowo

Wiedeński Czarny – Chmiel Mariusz, Wiele

Rex niebiesko-szary – Gołąbiecki Zdzisław, Bielsk Podlaski

Rex Szyszylowy – Mortel Karol, Patoki

Rex Pomarańczowy – Hilarski Andrzej, Bielsk Podlaski

Holenderski Czarny – Koc Barbara i Henryk, Bielsk Podlaski

Podpalany Czarny – Chmiel Mariusz, Wiele

Podpalany Hawana – Hilarski Andrzej, Bielsk Podlaski

 

Oliwia Pawłowska

Dzisiaj jest 20.04.2018 godz.
Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie