Jeśli chcesz wiedzieć co to są sibrzaki i jak je przygotować przeczytaj czerwcowy numer "Wiadomości Rolniczych", w których ponadto prezentujemy m.in. przygotowania do Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym. Jest to największa impreza wystawienniczo-promocyjna w północno-wschodniej Polsce, która odbywa się w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie zawsze w ostatni weekend czerwca. Na dwa dni Szepietowo staje się rolniczą stolicą Podlasia.

wr 6 2015 okl

 Podczas Wystawy, na polach doświadczalnych PODR w Szepietowie, odbywają się Podlaskie Dni Pola. Jest to cykl seminariów terenowych, które w tym roku organizowane są także w powiatach: augustowskim, sokólskim, białostockim, łomżyńskim. Harmonogram na stronie 14.

W numerze piszemy także o chorobach bydła i owiec, o rdzy żółtej zbóż i traw, o wykorzystaniu pastwisk w żywieniu wysokowydajnych krów mlecznych. Przypominamy o pracach, które należy wykonać czerwcu w pasiece, sadzie i ogrodzie. Podpowiadamy jak wykorzystać pierwsze plony z naszego warzywnika, czyli co można zrobić z sałaty oprócz przygotowania jej w sposób tradycyjny ze śmietaną lub jogurtem.

W czerwcu poznamy także wyniki konkursu Podlaska Agroliga 2015 i wyniki konkursu Nasze Kulinarne Dziedzictwo, ale o tych wydarzeniach napiszemy w kolejnym wydaniu naszego pisma, do lektury którego zapraszamy już dzisiaj. Aby mieć stały dostęp do najnowszych informacji, zachęcamy do prenumeraty Wiadomości Rolniczych na drugie półrocze – to tylko 15 złotych. O warunki prenumeraty zapytajcie swojego doradcę.

Anna Fatyga

Redaktor naczelna

Dzisiaj jest 20.04.2018 godz.
Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie