Za nami pierwszy dzień Zielonej Gali i Podlaskich Targów Budownictwa Wiejskiego. Odbył się Dzień z Odnawialnymi Żródłami Energii. Do Szepietowa przyjechało ponad 150 wystawców. Już jutro kolejny dzień pełen atrakcji. Na zwiedzających czekają pokazy maszyn, wykłady, konkursy i bogata oferta wystawiennicza. 

zielona gala 15

 

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie już po raz dziesiąty organizuje Zieloną Galę i po raz ósmy Podlaskie Targi Budownictwa Wiejskiego.

Zielona Gala
Zielona Gala to jedna z największych w Polsce imprez poświęcona technologii produkcji pasz z użytków zielonych. Dwudniowy pobyt w Szepietowie to szybki kurs przygotowawczy do sianokosów. Do Szepietowa przyjechali producenci maszyn i urządzeń zielonkowych. W jednym miejscu rolnicy mają okazję dokonać przeglądu maszyn, kosztów ich eksploatacji i wydajności, a także zapoznają się z technologią zbioru.

Najbardziej oczekiwany punkt każdej Zielonej Gali to widowiskowy pokaz pracy maszyn. Początek 31 maja o godzinie 12.30. Na 8 hektarach swoje możliwości techniczne zademonstruje prawie 200 maszyn i urządzeń, w tym: kosiarki, przetrząsarki, zgrabiarki, prasy, prasoowijarki, przyczepy zbierające, sieczkarnie polowe oraz owijarki do bel. Tradycyjnie dbamy o bezpieczną pracę na roli, KRUS w Białymstoku zaprezentuje pokaz bezpiecznej obsługi maszyn do zbioru zielonek. Dla najbardziej wytrwałych uczestników pokazów czeka nagroda o wartości 1000 zł, ufundowana przez firmę HANBUD.

Teoretyczna część gali upłyneła pod znakiem seminariów i wykładów. Mozna było się dowiedzieć, jak przedłużyć żywotność użytków zielonych i na co zwrócić uwagę przy produkcji pasz objętościowych. Jutro zapraszamy na wykład na temat racjonalnego użytkowania łąk i pastwisk. Zielona Gala to również okazja do skorzystania z fachowego doradztwa, swoje stoiska mają liczne instytucje i organizacje działające na rzecz rolnictwa. Ponadto prezentowane są pola doświadczalne PODR w Szepietowie.

Targi budowlane
Podlaskie Targi Budownictwa Wiejskiego przyciągneły do Szepietowa kilkudziesięciu wystawców, prezentujących szeroką ofertę produktów dla budownictwa inwentarskiego i nowoczesne rozwiązania dla domu. W Szepietowie można się dowiedzieć, jak nowocześnie i zgodnie z najnowszymi trendami wybudować oborę, chlewnię, budynek gospodarczy, czy dom. Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą wystawców z materiałami budowlanymi, instalacyjnymi i chemią budowlaną.
 
Dzień z OZE
Tegoroczna edycja targów budowlanych poświęcona jest systemom energooszczędnym. 30 maja odbył się Dzień z Odnawialnymi Źródłami Energii. Była to doskonała okazja do zapoznania się z korzyściami płynącymi z zastosowania systemów energooszczędnych i wymogami niezbędnymi przy ich instalacji.
Firma OPTIMA POLSKA przygotowała blok tematyczny. Eksperci udzielili szczegółowych informacji na temat istniejących rozwiązań, kosztów inwestycji i możliwości dofinansowania. Na zainteresowanych czekają liczne pokazy. Była okazja ogladać pracę instalacji fotowoltaicznej i systemów solarnych. Jako jedni z pierwszych zaprezentowalismy na żywo pracę wiertnicy geotermalnej.

Dodatkową atrakcją Dnia z OZE była możliwość obejrzenia samochodu elektrycznego Nissan E-NV200.

Program Targów

Zapraszamy do Szepietowa

Marlena Zaremba

 

 

Dzisiaj jest 20.04.2018 godz.
Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie