W majowym wydaniu „Wiadomości Rolniczych” prezentujemy uczestników tegorocznej AgroLigi. Wyniki poznamy 11 czerwca podczas wojewódzkiego finału konkursu. W tym roku startuje dziewięć gospodarstw i pięć firm. Piszemy o płatnościach ONW, zasadach sporządzania sianokiszonek i żywieniu pastwiskowym.

wr 5 2015 okl

W numerze również tematy dotyczące integrowanej ochrony kukurydzy, objawów niedoboru składników w kukurydzy i chorób rzepaku. Piszemy tez o doborze odpowiedniej odmiany ziemniaków, systemie napowietrzania gnojowicy. Pszczelarzom przypominamy o pracach, które trzeba wykonać w maju. Podpowiadamy też jak założyć oczko wodne w naszym ogrodzie. Zachęcamy do uprawy bardzo zdrowej jagody kamczackiej. Polecamy dania na majowe spotkania, np. roladki z ogórkiem i boczkiem. Przepisem na nalewkę z kwiatów czarnego bzu podzieliła się czytelniczka ze Starych Motul.

Życzę miłej lektury i zachęcam do kontaktu z redakcją:

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 86 275 89 06.

Anna Fatyga

Redaktor naczelna

Dzisiaj jest 22.01.2018 godz.
Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie