Zapraszam do lektury kwietniowego, jubileuszowego wydania Wiadomości Rolniczych. Nasze czasopismo obchodzi jubileusz 25-lecia istnienia na rynku. Właśnie w kwietniu 1990 roku wydaliśmy pierwszy numer pisma redagowanego przez doradców.

wr 4 2015 okl

Z okazji jubileuszu zapraszamy do udziału w konkursie na temat wiedzy o Wiadomościach Rolniczych, który odbędzie się podczas Targów Ogrodniczych i Targów Pszczelarskich, 18 i 19 kwietnia w PODR w Szepietowie. Jedyne co trzeba zrobić to odpowiedzieć na proste pytania, aby otrzymać roczne prenumeraty naszego pisma. Zapraszam do udziału w konkursie, który odbędzie się na scenie przy namiocie PODR w Szepietowie. Nagrodzimy również osobę, która przyniesie, podczas targów do namiotu PODR w Szepietowie najstarszy numer naszego pisma.

Tegoroczne Targi Ogrodnicze obfitują również w moc innych atrakcji, m.in. odbędą się wykłady, pokazy konkursy, kiermasz książek, wystawa królików i drobiu ozdobnego, wystawa ogierów, targi AGRO-MOTO i parada motocykli. Szczególnie zapraszamy do namiotu PODR w Szepietowie, gdzie na Wasze pytania odpowiedzą doradcy.

W numerze ponadto przeczytacie o Programie rolno-środowiskowo-klimatycznym i Rolnictwie ekologicznym, o Programie rolnośrodowiskowym w 2015 roku, a także o szkodnikach rzepaku i kukurydzy. Polecam tez artykuły o uprawie grochu i mieszanek zbożowo-strączkowych.

Tradycyjnie zamieszczamy przepisy kulinarne. W tym numerze podpowiadamy co podać na świąteczny stół.

Polecam również wybrane artkuły Wiadomości Rolniczych zamieszczone w nr 10, 11, 12 z 2014 r. Można je znaleźć w zakładce Wydawnictwa, Wiadomosci Rolnicze, Archiwum.

Anna Fatyga

Redaktor naczelna

Dzisiaj jest 22.01.2018 godz.
Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie